miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Michał Kądziołka zgarnął przeszło setkę mieszkańców Nowego Sącza! Wspólny wyjazd na Jarmarki Bożonarodzeniowe to będzie HIT

1 2 939

Rekordowa ilość, bo aż dwa autobusy, czyli ponad 110 mieszkańców całego Nowego Sącza wyjedzie już 9-10 grudnia (sobota, niedziela) na Jarmarki Świąteczne do Bratysławy i Wiednia. Na wycieczkę zaprasza miejski radny Michał Kądziołka – obrotny działacz społeczny, samorządowiec, dusza towarzystwa. Jego atrakcje (wyjazdy, festyny, zawody sportowe, kuligi) cieszą się ogromną popularnością. 

Czytaj również: „Odlotowa” Dąbrówka w Muzeum Lotnictwa Polskiego. Za nami kolejna wycieczka w ramach „Cudze chwalicie, swego nie znacie”

– Zainteresowanie wyjazdem przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Wstępnie rezerwowaliśmy jeden autokar na 40 osób i jeden hotel. Jednak w związku z gigantycznym zainteresowaniem udało się zorganizować drugi autokar oraz drugi hotel, tak aby jak najwięcej mieszkańców Nowego Sącza mogło skorzystać z oferty. Łącznie na wyjazd zapisało się ponad 110 osób – informuje zadowolony Michał Kądziołka.

Jak udało nam się ustalić w wyjeździe biorą udział mieszkańcy z całego Nowego Sącza. Największą grupę stanowią przedstawiciele z osiedli Biegonice, Kaduk, Poręba Mała, Dąbrówka, Wólki, Wojska Polskiego, Centrum, Helena czy Kochanowskiego. W wyjeździe organizacyjnie pomaga biuro LogosTour z Nowego Sącza. Warto podkreślić, że to kolejny tego rodzaju wyjazd organizowany przez miejskiego radnego. Należy podkreślić, że jest on inicjatorem wielu innych.

Wycieczki to już nasza tradycja każdy rok rozpoczynamy wyjazdami integracyjnymi na kuligi i termy aby następnie przejść do organizacji wyjazdów z cyklu „Cudze chwalicie Swego nie znacie, Sami nie wiecie co posiadacie” do najpiękniejszych miast Polski dzięki temu mieszkańcy zwiedzili już 3x Kraków, 2x Warszawę, Lublin, Wrocław, Sandomierz, Zamość. Nie tylko Polska jest miejscem naszych wyjazdów mamy też wyjazdy wakacyjne i patriotyczne – dodaje Michał Kądziołka

Dzięki wyjazdom wakacyjnym mieszkańcy Nowego Sącza wypoczywali już we Włoszech, Czarnogórze, Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Bułgarii, Węgrzech, Turcji i Albanii. Istotnym do podkreślenia jest fakt, że do dwóch ostatnich krajów wycieczki organizowane przez Radnego Kądziołkę udały się jako pierwsze tak zorganizowane grupy z miasta samolotem. Ale na tym nie koniec. Mieszkańcy miasta oczekują nie tylko wypoczynku, czy podziwiania Polskich miast, ale również bardzo licznie odpowiadają na oferte wyjazdów patriotycznych. Przykład to Serca Józefa Piłsudskiego w Wilnie, czy 8 krotnie do Lwowa, Kamieńca Podolskiego, Chocimia i pielgrzymek do Rzymu, San Giovanni Rotondo czy 3x do Medjugorie. Istotnym do podkreślenia faktem jest również to, że wycieczki odbywają się bez udziału środków z Budżetu Obywatelskiego miasta Nowego Sącza co zasługuje na uznanie!

Jaka jest recepta na taki sukces? Pytamy radnego Kądziołkę:
To przede wszystkim efekt współpracy z mieszkańcami całego miasta których spraw staram się być blisko. Zapewne nie byłoby tych wyjazdów gdyby nie rosnąca popularność i tak ogromne zainteresowanie. Cieszę się, że tak aktywnie i licznie mieszkańcy odpowiadają na zaproszenie do wspólnego spędzania czasu i zwiedzania świata. Ale sam to mógłbym sobie jedynie herbatę pomieszać ponieważ we wszelkich inicjatywach bardzo mocno wspierają mnie członkowie stowarzyszenia TKKF i Zarządu Osiedla za co z serca im dziękuje.

Jak zapowiedział radny Michał Kądziołka, już teraz trwają prace nad kolejnymi wyjazdami na najbliższy rok dlatego już teraz zaprasza do śledzenia jego strony na facebooku @Michał Kądziołka – Radny Rady Miasta Nowego Sącza

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Kadzialka pisze

    Bedzie gril ?

Zostaw odpowiedź