miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Mularczyk na listach PiS do Parlamentu Europejskiego!

Poseł z Nowego Sącza zastąpił Wiesława Janczyka z Limanowej

2 1 793

Arkadiusz Mularczyk, poseł na Sejm RP został kandydatem Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Jeszcze kilka tygodni temu z nieoficjalnych informacji wynikało, że polityk nie znalazł się w tym gronie. Dzisiaj rano w Krakowie wicepremier Beata Szydło przedstawiła startujących. W Nowym Sączu natomiast w tej sprawie konferencję prasową zwołał sam zainteresowany.

Czytaj również: Bohaterowie na czterech łapach – KLIK

To wyjątkowa szansa dla całej Sądecczyzny, że w Parlamencie Europejskim zasiądzie osoba z ziemi sądeckiej. Prawo i Sprawiedliwość ma realną szansę na zdobycie 4 mandatów w największym okręgu wyborczym w Polsce. Będziemy walczyć o to, żeby Polska była godnie i właściwie reprezentowana w Unii Europejskiej. Chodzi o interesy gospodarcze, ekonomiczne oraz społeczne – mówił Arkadiusz Mularczyk. Poseł otrzymał pozycję nr 9 na liście. Podczas dzisiejszej konferencji kandydat zapowiedział aktywny udział w wspieraniu inicjatyw służących rozwojowi Subregionu Sądeckiego, przede wszystkim infrastruktury drogowej. 

 

 

– Przedmiotem moich działań w Parlamencie Europejskim będzie problematyka reparacji wojennych. Ta sprawa powinna być przedmiotem dyskusji, debat na forum Parlamentu Europejskiego, bo nie może być takich sytuacji, gdzie Unia narzuca pewne standardy demokratyczne czy praw człowieka, a z drugiej strony państwa, które są rozgrywającymi we wspólnocie, same nie przestrzegają prawa międzynarodowego i nie chcą uregulować swoich zaległych zobowiązań, udając, że ich nie ma – komentował Mularczyk.

 

Transmisja LIVE z konferencji

– Małopolsko-Świętokrzyska drużyna Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Prosimy o Państwa zaufanie, deklarujemy wspólną pracę dla Polski i Polaków. Dotrzymamy słowa i #damyradę! – informuje wicepremier Beata Szydło

 

Pełna lista 10 kandydatów do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS:
1. Beata Szydło – Wicepremier (Kraków)
2. Ryszard Legutko – Obecny eurodeputowany (Kraków)
3. Patryk Jaki – Poseł z Opola, były kandydat na prezydenta Warszawy (parytet z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobry)
4. Dominik Tarczyński – Poseł na Sejm RP (Świętokrzyskie)
5. Włodzimierz Bernacki – Profesor UJ (Kraków)
6. Barbara Bartuś – Poseł na Sejm RP (Gorlice)
7. Elżbieta Duda – Poseł na Sejm RP (Kraków)
8. Michał Cieślak – Świętokrzyskie (parytet z Porozumieniem Jarosława Gowina)
9. Arkadiusz Mularczyk – Poseł na Sejm RP (Nowy Sącz)
10. Anna Krupka – Poseł na Sejm RP, wiceminister Sportu (Świętokrzyskie)

Parlament Europejski składa się z 705 posłów, wybranych w 28 Państwach Członkowskich Unii Europejskiej. Polska reprezentacja liczy 51 osób. Dieta posła w PE wynosi przeszło 8 tys. euro brutto miesięcznie (około 35 tys. zł). Uprawnionych do głosowania w Małopolsce jest 2 656 449 osób, w woj. Świętokrzyskim 1 020 502. Łącznie 3.676.951 osób zdecyduje o naszych reprezentantach w Parlamencie Europejskim. 

 

W okręgu wyborczym nr 10 do podziału jest 7 mandatów (aktualnie posłami do PE są: Ryszard Legutko, Beata Gosiewska, Edward Czesak (zastąpił Andrzeja Dudę), Róża Grafin von Thun und Hohenstein, Bogusław Sonik, Stanisław Żółtek, Czesław Siekierski). Grafika przedstawia wyniki wyborów w 2014 roku

Platforma Europejska chce ogłosić swoje listy do końca marca. Taką informację przekazał poseł Andrzej Czerwiński.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów. W całej Unii wybory odbędą się w dniach 23-26 maja; Europejczycy wybiorą w sumie 705 europosłów.

Rafał Kmak
fot. Rafał Kmak, facebook Beaty Szydło

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Miastons pisze

    Polecam wpisać raczej na liste wypowiedzeń!

  2. JoAnna pisze

    Chodzi o interesy gospodarcze, ekonomiczne oraz społeczne – mówił Arkadiusz Mularczyk. Mularczyk już wywalczył od Niemców odszkodowanie wojenne , dla Polski i tymi pieniędzmi dysponuje rząd obiecując Polakom cuda . A co może dla Sącza zrobić miernota Mularczyk , to samo co będąc posłem w kraju , nawet nie potrafił przy udziale i wsparciu wszystkich świętych rządu RP wprowadzić na stanowisko prezydenta miasta żony, Sądeczanie mądry naród odrzucił bylejakość . Powinien odrzucić kadencję Mularczyka do Parlamentu Europejskiego bo PiS chce zniszczyć Unię od wewnątrz , jak to zrobił z Polską.

Zostaw odpowiedź