miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Natalia zachwyciła wszystkich! Sądeczanka urzekła całe jury The Voice of Poland [Nagranie]

„Szaloną góralka” zakochaną w muzyce bez pamięci podbiła serca jurorów

0 1 273

Rozpoczęły się eliminacje do 11. edycji kultowego programu The Voice of Poland. Jedną z gwiazd wyemitowanego wczoraj (12 września) odcinka była Natalia Szczypuła. Piosenkarka pochodząca z Nowego Sącza urzekła wszystkich jurorów. W swojej drużynie chcieli ją mieć: Urszula Dudziak, Michał Szpak, Edyta Górniak oraz Tomson i Baron. Natalia wybrała muzyków zespołu Afromental.

 

Czytaj również: Wspomnienie Generała Franciszka Gągora – Patrona Szkoły
Podstawowej w Koniuszowej

 

Natalia Szczypuła wystąpiła  jako pierwsza. Podczas przesłuchań w ciemno wokalistka zaśpiewała piosenkę z repertuaru Pink „Beautiful Trauma” zachwycając jurorów. Już w trakcie wykonania wszyscy odwrócili się, aby ją zobaczyć. Komplementów po występie było wiele, zwłaszcza z ust Urszuli Dudziak i Michała Szpaka. Natalia wybrała jednak drużynę Tomsona i Barona, muzyków Afromental.

 

 

Natalia śpiewa od zawsze. Zaczęło się od konkursów, festiwali, przeglądów i szkolnych talent show. Kiedy w 6 klasie podstawówki zdobyła nagrodę grand prix – wielką, zieloną, pluszową żabę – na Konkursie Młodych Talentów, nie miała wątpliwości – śpiewanie jest tym, co chce robić przez resztę życia!

Wychowywała się w Nowym Sączu, a połowę czasu spędzała w Państwowej Szkole Muzycznej, ucząc się gry na flecie poprzecznym. Jak sama mówi, trudno jest jednocześnie śpiewać i grać na flecie, dlatego po ukończeniu pierwszego stopnia zdecydowała się całkowicie poświęcić śpiewaniu. Po przyjeździe do Wrocławia trafiła do Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki rozrywkowej, gdzie poznała mnóstwo muzycznie zakręconych ludzi i zakochała się w jazzie (pozostając wierną swojej wiecznej i nieustającej miłości – soulowi). Nieugaszone pragnienie poznawania przegnało ją aż do Wielkiej Brytanii, gdzie studiowała na London Centre of Contemporary Music, na wydziale wokalnym. W międzyczasie pojawiła się płyta z autorskimi piosenkami nagrana w ramach projektu Jay Tunes. Współpraca zaowocowała szeregiem koncertów, m.in. na Legnica Jazz Day jako support przed Gregoire Maret Quartet. Obecnie Natalia mieszka we Wrocławiu (tego miasta nie da się porzucić) i nie przestaje śpiewać.

 

 

Jest wokalistką w zespole SOULmate, z którym często jamuje w Nietocie, koncertuje we Wrocławiu i okolicach, a obecnie pracuje nad materiałem autorskim. Tworzy duet akustyczny z gitarzystą Piotrkiem Trelińskim (SOULmateDUO), z którym często wyruszają w duetowe podróże, żeby poszukiwać subtelnych brzmień. Gościnnie występuje z zespołem TRELECASTER założonym przez Jarka Trelińskiego. Śpiewa z wrocławskim Vertigo Big Band pod kierownictwem Jacka Zameckiego.

Lubi teatr dlatego użyczyła swojego głosu do ścieżki dźwiękowej spektakli “Siostra i Cień” oraz “Dryl”, do których muzykę stworzył Sebastian Ładyżyński – ceniony wrocławski kompozytor, z którym współpracuje. Uwielbia książki, kino, wino i język angielski – w „międzyczasie” skończyła anglistykę i w wolnych chwilach tłumaczy książki. Pochodzi z Nowego Sącza i sama mówi, że jest „szaloną góralką” zakochaną w muzyce bez pamięci.

Rafał Kmak
fot. The Voice of Poland

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź