miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Newralgiczne skrzyżowanie uruchomione! Koniec prac na ul. Nawojowskiej

0 2 322

Zakończył się ostatni etapu przebudowy ul. Nawojowskiej tj. remont skrzyżowania z ulicami Królowej Jadwigi i Limanowskiego. Przywrócono tam ruch kołowy, kierowcy powinni zachować jednak szczególną ostrożność! Sygnalizacja świetlna nie została uruchomiona. Całość prac ma zakończyć się do końca września br. (od skrzyżowania z al. Piłsudskiego, prace rozpoczęły się w marcu 2021 r.). Pozostało naprawdę niewiele: drobne elementy sygnalizacji poziomej, obszary zielone, niewielkie odcinki chodnika.

Czytaj również: Uwaga! Remont powiatówki, zamykają drogę

– Remont tych ważnych komunikacyjnie ulic w Sączu dobiega końca. Ogromnie mnie cieszą inwestycje, których my wszyscy jesteśmy beneficjentami. Jesteśmy również autorami tego sukcesu, płacąc podatki wspólnie składamy się na realizację tego oraz wszystkich innych zadań związanych z modernizacją infrastruktury w Nowym Sącz i na Sądecczyźnie – mówi Patryk Wicher, poseł na Sejm RP. – Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to setki milionów złotych wsparcia. Nigdy w historii nasz region nie otrzymywał tak ogromnych środków. Doceniam ciężką pracę nas wszystkich – dodaje zadowolony parlamentarzysta.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przyznano dofinansowanie na realizację długo wyczekiwanego remontu ul. Nawojowskiej w Nowym Sączu (3-kilometrowy odcinek od skrzyżowania z ul. Grodzką, Rejtana i Długosz, do osiedla Zawada i skrzyżowania z al. Piłsudskiego). Na ten cel zagwarantowano kwotę prawie 12,5 miliona złotych. Rządowe wsparcie to 50% kosztów związanych z modernizacją. Przetarg na remont 3-kilometrowego odcinka ulicy Nawojowskiej wygrało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy. Za 26,5 mln zł (połowa środków pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg) wymieniono nawierzchnię i przebudowano skrzyżowania.

 

Źródło: facebook.com
Fot.: miastoNS.pl

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź