miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Z Krynicy-Zdrój do Zakopanego! Iwona Grzebyk-Dulak nowym wiceburmistrzem kurortu

0 669

Iwona Grzebyk-Dulak niedawno kandydowała na stanowisko burmistrza Krynicy-Zdrój. Teraz zostanie wiceburmistrzem Zakopanego. O tej dość niespodziewanej nominacji poinformował Tygodnik Podhalański. Kobieta dodatkowo przez wiele lat pracowała w nowosądeckiej policji. Była rzeczniczką prasową. W ostatnich wyborach na burmistrza Krynicy zdobyła 2 933 głosy, co stanowiło 47,10% poparcia. Przegrała z Piotrem Rybą.

Czytaj również: Jest nowy zarządca Galerii Sancja! To White Star Real Estate

– Coś się kończy, by zacząć mogło się coś…” Kochani, stało się. Obejmę funkcję zastępcy Burmistrza Zakopanego – Łukasza Filipowicza – poinformowała w mediach społecznościowych Iwona Grzebyk-Dulak.

Iwona Grzebyk Dulak ma 47 lat i tytuł doktora. Uzyskała go na Uniwersytecie Śląskim, gdzie studiowała nauki społeczne. Ma też ukończone studia podyplomowe z Public Relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Pracowała jako wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu. Później związała swoje zawodowe życie z sądecką komendą policji. Przez kilka lat pełniła funkcję oficera prasowego. W poprzedniej kadencji była radną w Krynicy Zdroju, a teraz kandydowała tam na burmistrza. Przeszła do drugiej tury, w której przegrała z Piotrem Rybą niewielką różnicą głosów.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź