miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowosądecki Dzień Dziecka

0 1 557

Gra terenowa, animacje, pokazy ratowników, dmuchana zjeżdżalnia, bańki mydlane, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji czeka na najmłodszych podczas Dnia Dziecka organizowanego przez Urząd Miasta Nowego Sącza.

Czytaj również: HALNY zaprasza na Dzień Dziecka. Gwiazdami Kordian i Szafrańska

1 czerwca w godzinach od 16.00 do 19.00 na boisku w Piątkowej na dzieci będzie czekała moc atrakcji i świetna zabawa. Wśród nich znajdą się m.in: dmuchana zjeżdżalnia, malowanie twarzy, pokaz baniek mydlanych, balonowe zoo, malowanie na folii, brokatowe tatuaże oraz zabawa z maskotką z Psiego Patrolu. A wszystko to będzie całkowicie bezpłatne.

Organizatorem wydarzenia jest Biuro Aktywności Obywatelskiej Urzędu Miasta Nowego Sącza. Animatorki pracujące na świetlicach osiedlowych przygotowały dla dzieci mnóstwo ciekawych zabaw i animacji. Dla dzieci, które na co dzień uczęszczają na poszczególne świetlice osiedlowe jest zaplanowana wyjątkowa atrakcja. Zabytkowy „Ogórek”, któremu drugą młodość przywrócili pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, przewiezie podopiecznych na miejsce wydarzenia oraz odwiezie je z powrotem na świetlice po zakończeniu imprezy. Dodatkowo wszystkie chętne dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach z nagrodami, spróbować swoich sił w krawiectwie, dowiedzieć się jak wygląda praca policjanta, strażaka, strażnika miejskiego czy ratownika medycznego.

Nie obędzie się także bez słodkiego poczęstunku dla najmłodszych – cukierków, lizaków oraz waty cukrowej. Dzięki hojności naszych sponsorów dzieci otrzymają lody firmy Koral, soczki i jabłka firmy Owoc Łącki, wodę mineralną Piwniczanka oraz drożdżówki. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z nowosądeckimi służbami: Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską, Ochotniczą Strażą Pożarną oraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, Pałacem Młodzieży w Nowym Sączu, Fundacją Akademia Sandecja, Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, Zespołem Szkół Policealnych Teb Edukacja Nowy Sącz, Zespołem Szkół Samochodowych im. Inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu, Grupą Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, Centrum Dietetycznym Naturhouse, Fundacją Newag oraz wolontariuszami z Fundacji RobimyCośWięcej.

Wstęp na wydarzenie jest nieodpłatny. Serdecznie zapraszamy wszystkich nowosądeczan do wspólnej zabawy. Na stadion można dojechać autobusem komunikacji miejskiej nr 27. Warto! Dzień Dziecka ze świetlicami osiedlowymi to gwarancja świetnej zabawy.

Źródło i fot.: UMNS

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź