miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Przed nami wielkie świętowanie! Święto rodziny, dzień patrona i 50-lecie parafii

0 1 586

Moc atrakcji dla mieszkańców całej Sądecczyzny przygotowała dyrekcja, grono pedagogiczne oraz cała społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Świniarsku (gm. Chełmiec, pow. nowosądecki). W najbliższy piątek i sobotę (3,4 czerwca) zaplanowano tam uroczyste obchody: Święta rodziny, Dnia patrona szkoły oraz 50-lecie Parafii NMP w Świniarsku. 

Czytaj również: Sądecka “Samochodówka” z II miejscem w finale wojewódzkiego turnieju motoryzacyjnego

Świętowanie rozpocznie się już w piątek. Uroczystości związane z patronem SP w Świniarsku im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki uświetni uroczysta msza św. oraz akademia. – Wydarzeniem wieczoru będzie Koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Straży Granicznej pod batutą ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego – informuje dyrektor szkoły Paweł Łabuda. – Cena biletów jest symboliczna i wynosi 10 zł. Liczba miejsc jest ograniczona – dodaje. – Zachęcamy do uczestnictwa w święcie wszystkich mieszkańców całej Sądecczyzny. Przygotowane atrakcje z pewnością spodobają się każdemu. Wspólnie przeniesiemy się w czasie do okresu PRL-u i poczujemy ten charakterystyczny klimat.

W sobotę (4 czerwca) będziemy „wspominać” czasy PRL-u, w których żył i wypełniał swoje powołanie ks. Jerzy Popiełuszko. Zaplanowano występy dzieci i młodzieży, grill, pokazy mody, pokazy strażackie, występ akrobatyczny grupy Screamo Trickz, wycieczki zabytkowym autobusem (popularnym ogórkiem od GSMK).

Całości dopełni kiermasz uczniów szkoły (na specjalnie przygotowanych stoiskach będzie można zakupić wyjątkowe produkty wykonane przez rodziców) oraz pokaz przedmiotów z czasów PRL. Telewizor Rubin, pralka Frania, radiomagnetofon Grundig, płyty winylowe, buty Relax czy magnetofon szpulowy, stare wydania gazet to tylko niektóre eksponaty, które znajdą się w tym dniu w naszym zasięgu. 

Szczegóły na plakatach poniżej. Zapraszamy!

 

 

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź