miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: 1 800 000 złotych przeznaczono na działalność klubów oraz stowarzyszeń sportowych w 2019 roku!

1 2 330

W środę (27 lutego) odbyło się podsumowanie prac komisji, która rozstrzygnęła konkurs związany z rozdysponowaniem środków dedykowanych rozwojowi sportu. W 2019 roku na działalność nowosądeckich klubów i stowarzyszeń przeznaczono 1 800 000 złotych.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Z lodowisk skorzystało prawie 30 tysięcy osób! Kiedy koniec sezonu?

 

– Komisja została powołana już jakiś czas temu. Przede wszystkim chcemy wrócić do naszych założeń, tzn. do tego, żeby pieniądze nie były dedykowane poszczególnym stowarzyszeniom czy klubom sportowym w sposób uznaniowy. Muszą być one oparte o rzetelne kryteria. Oczywiście, nigdy pełnego obiektywizmu nie zachowamy, ponieważ są sporty zespołowe, indywidualne. Niektóre z nich są bardziej kosztochłonne, natomiast niektóre mniej. Niektóre sporty są bardziej ekskluzywne, inne bardziej masowe. Musimy jednak zmierzać do tego, żeby osiągnąć model optymalny. Ten rok jest pierwszym podejściem do tej propozycji. Konsultowaliśmy model podziału tych środków ze środowiskiem sportowym, z działaczami oraz z trenerami. Chcieliśmy, aby ten algorytm był maksymalnie obiektywny i uczciwy. Nigdy do końca pewnie nie uzyskamy stuprocentowego zadowolenia wszystkich, ponieważ zawsze ktoś będzie niezadowolony, ale mam nadzieję, że pierwsze podejście będzie również pierwszym krokiem, żeby sport w Nowym Sączu miał dalej wsparcie ze strony Miasta – powiedział Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza.

Prezydent podkreślił także, że skład komisji konkursowej był dosyć mocny, a kierował nią Artur Bochenek, zastępca prezydenta Miasta Nowego Sącza. W jej skład weszli: Tomasz Baliczek – dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza, Marcin Rojna – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu oraz Krzysztof Ziaja i Dawid Dumana – przewodniczący i wiceprzewodniczący Komisji Sportu Rady Miasta.

– Całkiem niedawno zorganizowane zostało spotkanie ze wszystkimi klubami sportowymi, wówczas rozmawialiśmy o przyszłych założeniach podziału tych środków – zaznaczył Artur Bochenek, zastępca prezydenta Miasta Nowego Sącza.

1 800 000 złotych zostało przeznaczone do rozdysponowania w 2019 roku, wiceprezydent zaakcentował, że jest to spora pula środków finansowych, jednak nie wystarczy ona na potrzeby wszystkich w takim stopniu, jakby kluby na terenie Nowego Sącza sobie życzyły.

Kryteria podziału środków finansowych na działalność nowosądeckich klubów sportowych:

1. Rozdział środków w grach zespołowych.

2. Rozdział środków w sportach indywidualnych.

3. Rozdział środków w sporcie młodzieżowym – punktacja ministerialna.

4. Reprezentanci Polski.

5. Dostęp do obiektów.

6. Utrzymanie bazy sportowej.

7. Organizacja imprez sportowych.

Poniżej prezentujemy pełną listę dotacji przyznanych przez prezydenta Ludomira Handzla dla poszczególnych klubów i stowarzyszeń sportowych ulokowanych w Nowym Sączu:

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Miastons pisze

    Jak to podzielimy na łaskawe gole ktore może strzelą i kiboli którzy zdewastują pół sącza plakatami i sprayami na elewacjach to naprawde lepiej te pieniądze spalić….

Zostaw odpowiedź