miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Iluminacja kościoła im. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu [zdjęcia]

Nowe oświetlenie kościoła

1 2 266

Prezentujemy iluminację kościoła pw. św. Jana Pawła II w Nowym Sączu.

 

Powierzchnia kościoła wraz z chórem, emporami oraz zakrystią to 844 m3. Budynek zaprojektowano jako jednonawowy z transeptem czyli nawą prostopadłą do osi kościoła oddzielającą część główną świątyni od prezbiterium. Kościół powstanie na planie krzyża i zyska charakter miejsca świętego w którym kontempluje się krzyż oczekując nadejścia Zbawiciela.

Początkiem tworzenia się wspólnoty można przyjąć dzień 30. 10. 2010 r. Tego dnia w związku z zakończeniem Misji Świętych w parafii Św. Małgorzaty odbyła się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Uczestniczyło w niej około 2,5 tysiąca wiernych. Wyruszono z Bazyliki w stronę osiedli: Barskie i Westerplatte niosąc na swoich ramionach ważący ponad 100 kg, wysoki na 4 metry drewniany Krzyż. Krzyż Misyjny niesiony był przez przedstawicieli poszczególnych stanów: mężczyzn, młodzież, kapłanów i małżeństwa. Po dotarciu na miejsce budowy nowego kościoła nastąpił obrzęd poświęcenia i adoracji Krzyża Misyjnego.

Obecnie w parafii pracuje 4 księży. Przy parafii działają grupy: aspiranci, ministranci, lektorzy, schola dziecięca „Radosne Duszki”, schola młodzieżowa, kółko misyjne. Utworzono 14 Róż Różańcowych, jest Ruch Szensztacki, prowadzone są katechezy dla dorosłych, dyżuruje prawnik. Parafia posiada swoją stronę internetową www.kaplicabarskie.pl, gdzie są wszystkie ważne informacje dotyczące bieżących spraw.

Opr.: Rafał Kmak
fot. parafia pw. św. Jana Pawła II (Krzysztof Lasoń)

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Bożena pisze

    Duże a skromne..

    Ament

Zostaw odpowiedź