miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Belska, Poręba i Tabasz nowymi dyrektorami wydziałów!

0 2 136

W piątek (7 grudnia) odbyły się trzy postępowania konkursowe na stanowiska dyrektorskie w Urzędzie Miasta Nowego Sącza. Prezydent Ludomir Handzel podpisał już stosowne protokoły zatwierdzające decyzje komisji i od poniedziałku (10 grudnia) nowi dyrektorzy będą kierować wydziałami.

 

Czytaj również: Wojciech Piech komentuje sprawę zwolnień pracowników w sądeckim ratuszu! Uważa, że naruszono prawo

 

Na czele poszczególnych (trzech) wydziałów Urzędu Miasta Nowego Sącza będą stać:

Wydział Edukacji – dyr. Małgorzata Belska

Wydział Kultury, Sportu, Komunikacji Społecznej i Promocji – dyr. Marcin Poręba

Wydział Ochrony Środowiska – dyr. Grzegorz Tabasz

– Bardzo cieszę się z tych nominacji i mam nadzieję, że po podpisaniu w dniu 10 grudnia stosownych dokumentów osoby te rozpoczną pracę w wydziałach Urzędu Miasta Nowego Sącza. Liczę na to, iż Marcin Poręba będzie wspierał to, na czym mi bardzo zależy, tzn. dobrą komunikację z mieszkańcami miasta i z otoczeniem oraz sądecką kulturę. Osoba, która będzie zarządzała edukacją w mieście, to wielki społecznik, znana postać w Nowym Sączu. Małgorzata Belska to fantastyczny wybór dla sądeckiej oświaty. Zapowiedziała ona „okrągły stół oświatowy”, do którego będą zaproszone osoby, które mają coś do powiedzenia w dziedzinie oświaty. Myślę, że znany sądecki przyrodnik, który obejmie funkcję dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska to gwarancja tego, że w ochronie środowiska będzie działo się dobrze i za pięć lat będziemy mogli powiedzieć, że czujemy zmianę w sytuacji, która jest obecnie, tzn. chodzi głównie o kwestię zanieczyszczenia powietrza w mieście – powiedział Ludomir Handzel, prezydent Miasta Nowego Sącza.

W tej chwili nowo wybrani dyrektorzy trzech wydziałów Urzędu Miasta Nowego Sącza będą pełniącymi obowiązki, ponieważ od 1 stycznia 2019 roku zmienią się nazwy tych referatów.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź