miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Bilet MPK kupisz już przez telefon!

0 304

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Nowym Sączu stawia na rozwój i nowoczesność i po raz kolejny to udowadnia. Tym razem spółka postanowiła wprowadzić możliwość zakupu biletów poprzez aplikację mobilną Mpay, dzięki czemu każdy pasażer będzie mógł nabyć swój bilet za pomocą telefonu.

 

Czytaj również: Nowa siedziba Powiatowego Urzędu Pracy powstanie w Nawojowej!

 

Aby kupić bilet wystarczy korzystać z darmowej aplikacji mPay, która działa także w wielu innych miastach na terenie całej Polski. Ceny mobilnych biletów kupowanych telefonem są takie same, jak w tradycyjnych punktach sprzedaży.

Aplikacja mPay zapewnia szybki dostęp do biletów komunikacji miejskiej. Pasażerowie mogą kupować je w każdym miejscu i o każdej porze dnia, bez konieczności stania w kolejkach, posiadania gotówki czy szukania otwartego kiosku. Rozwiązanie jest dostępne w kilkudziesięciu innych miastach na terenie całej Polski, m.in. w Krakowie, Rzeszowie, Łodzi i Warszawie. W Nowym Sączu aplikacja pozwala na kupowanie telefonem biletów jednorazowych – informuje nowosądeckie MPK.

 

O mPay

 

Używanie aplikacji mPay do zakupu biletów jest bardzo proste. Wystarczy uruchomić aplikację w telefonie i z listy miast wybrać Nowy Sącz. Następnie pasażer wybiera jeden z dostępnych biletów, wpisuje numer linii, numer boczny autobusu i określa metodę płatności. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zakupu kodem PIN, który każdy użytkownik ustala samodzielnie podczas rejestracji w mPay.

Nabycie biletu w aplikacji jest równoznaczne z jego skasowaniem. Podczas kontroli należy wejść do zakładki „Kontrola biletów”, wybrać aktywny bilet i okazać go kontrolerowi. Można to zrobić nawet wtedy, gdy telefon nie ma połączenia z Internetem.

Aby móc płacić za bilety telefonem, należy wcześniej zasilić swoją elektroniczną portmonetkę mPay środkami pieniężnymi, np. za pomocą przelewu bankowego. Do aplikacji można też podłączyć kartę płatniczą, co pozwala uniknąć konieczność pamiętania o regularnych zasileniach. Należność za bilety jest wówczas pobierana bezpośrednio z konta bankowego pasażera.

Aplikacja mPay jest darmowa i dostępna na telefony z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Żeby ją pobrać, wystarczy w sklepie z aplikacjami wpisać „mPay płatności mobilne”. Innym sposobem jest wpisanie w przeglądarce internetowej telefonu adresu www.app.mpay.pl. Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja przeprowadza użytkownika przez krótki proces rejestracji.

 

Opr. Marek Jaśkiewicz
Źródło: MPK Nowy Sącz
fot. Mpay (materiały prasowe)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.