miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Ekstremalna Droga Krzyżowa – nocne zmaganie w milczeniu

5 1 705

W piątek (12 kwietnia) Nowy Sącz oficjalnie dołączy do ogólnopolskiej, a nawet globalnej Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Dostępnych jest aż siedem różnych tras (od 35 do 54 km). Organizatorzy zachęcają wszystkich do wzięcia udziału w tegorocznym nocnym zmaganiu.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Znamy laureatów konkursu plastycznego Akademii Wodnika [ZDJĘCIA]

 

W dniu 6 marca ruszyła rekrutacja uczestników na Ekstremalną Drogę Krzyżową w rejonie Nowy Sącz – św. Kazimierz. To projekt, który w wyjątkowo głęboki sposób pozwala doświadczyć Wielkiego Postu. Czerpie z duchowości św. Franciszka – dużo ducha przy pełnym zaangażowaniu ciała. Uczestnicy EDK nocą, w milczeniu oraz samotności pokonują pieszo jedną z kilkuset tras liczących od 40 do nawet 133 km. Poprzez wysiłek i nieraz ekstremalne zmęczenie wychodzą ze strefy komfortu, by przeżyć głęboką duchową przemianę.

Wydarzenie będzie miało miejsce w piątek (12 kwietnia). Uczestnicy najpierw zgromadzą się na wspólnej Mszy Św. o godz. 20:30 w kościele św. Kazimierza w Nowym Sączu, skąd obiorą kierunek na kaplicę w Czchowie – Kozieńcu.

 

 

– Musi być ciężko, pod górę i musi boleć. Wtedy zaczyna się modlitwa. Chcesz zmierzyć się z nowym wyzwaniem? Doświadczyć czegoś nowego, maksymalnie nieprzeciętnego i wycieńczającego, rozważając mękę Jezusa? Chcesz się sprawdzić w ekstremalnych warunkach? Wyrusz na EDK! Ale jeśli lubisz narzekać, że Ci źle, zimno, że wszyscy są winni i nie lubisz opuszczać swojej strefy komfortu, to lepiej zostań w domu. Jedyne, co możemy Ci zagwarantować, to że łatwo nie będzie… Chcesz żyć prawdziwie, czy wolisz wegetować przed telewizorem? Nie warto żyć normalnie, warto żyć ekstremalnie – zachęcają organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej rejonu Nowy Sącz – św. Kazimierz.

W rejonie Nowy Sącz – św. Kazimierz dostępne jest siedem różnych tras – od 35 do 54 km. Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do zapoznania się ze szczegółami na profilu facebookowym rejonu EDK Nowy Sącz – św. Kazimierz oraz na stronie internetowej www.edk.org.pl, gdzie do 7 kwietnia można dokonać rejestracji na wybraną trasę.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: EDK Nowy Sącz – św. Kazimierz

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. rydwan pisze

  Polacy to już maja swoja droge krzyżową jak widać ktoś chce im dołożyć następna

  1. ferdek pisze

   Siedź dalej z piwem i chipsami przed telewizorem

  2. ferdek pisze

   I narzekaj jaki ten świat jest zły

 2. rydwan pisze

  do schizofreników komentujacych- nie siedze z piwkiem na kanapie i nie nażekam jaki ten świat jest do .. bo taki właśnie jest ten świat a rażenie schizofrenią po oczach czy tam uciekanie od obowiązków bo jakaś tam pielgrzymka ,tego świata nie zmieni.Zamiast łazic po nocach wyjdz na klatke do ludzi ,badz dla nich człowiekiem zanieś im to z czym chcesz łazic po nocy po okolicy a uwierz to do ciebie wruci a i rozprzestrzeni sie .Durne łażenie pozostanie tylko durnym łażeniem majacym na celu szantaż emocjonalny i nie jest dobrym rozwiazaniem.

  1. ferdek pisze

   Przestań bredzić, “wruć” do szkoły i nie “nażekaj”

Zostaw odpowiedź