miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Prokuratura Krajowa zajmie się sprawą agresywnego Pit Bulla!

1 1 534

Powracamy do wydarzeń z udziałem agresywnego Pit Bulla z ul. Reguły w Nowym Sączu, które rozegrały się pod koniec lipca. Sądecka Policja kilka dni temu po przeanalizowaniu sprawy umorzyła śledztwo w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu właścicielki zagryzionego owczarka belgijskiego. Jednak problem podjęła Prokuratura Krajowa, która postanowiła wszcząć własne postępowanie.

 

O umorzeniu sprawy pisaliśmy w artykule: Nowy Sącz: Policja umorzyła postępowanie w sprawie Pit Bulla!

 

Do zdarzenia z udziałem Pit Bulla doszło 27 lipca przy ul. Reguły w Nowym Sączu. Wówczas zagryziony został owczarek belgijski, a jego właścicielka odniosła obrażenia, w wyniku czego została przewieziona do szpitala. Policja po rozpoznaniu sprawy oraz przeanalizowaniu wszystkich dowodów postanowiła umorzyć śledztwo, gdyż „nie zaistniały przesłanki dotyczące narażenia człowieka na niebezpieczeństwo utraty życia czy zdrowia”. Decyzja została potwierdzona przez Prokuraturę Rejonową w Nowym Sączu.

Jak informuje portal tvp.info do sprawy włączyła się Prokuratura Krajowa z zamiarem przeprowadzenia własnego śledztwa: – Prokurator nie zgodził się z decyzją Policji i postanowił wszcząć postępowanie, które wyjaśni wszelkie okoliczności zdarzenia – powiedziała Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

Prokuratura przesłucha wszystkich świadków zdarzenia oraz sprawdzi w jakim stopniu atak psa zagrażał życiu i zdrowiu właścicielki owczarka. Śledztwo będzie prowadzone również w kierunku wcześniejszych ataków Pit Bulla potwierdzonych przez mieszkańców.

 

Zobacz nagranie wideo z całego zdarzenia: Nowy Sącz: Pit Bull zaatakował kobietę i jej psa! [DRASTYCZNE NAGRANIE WIDEO]

 

 

Klaudia Celusta

Źródło: tvp.info

Fot. miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Wiesław pisze

    Ten który to umarzał, sam powinien się wystawić w ramach eksperymentu na zaistnienie przesłanek dot. narażenia bądź utraty zdrowia lub życia. Ciekawe czy by skomlał jak ten zagryziony owczarek.

    Jakby ten czworonożny bydlak przegryzł kobiecie jakąkolwiek tetnicę to ile by czasu jej zostało do wylrwawienia? 5 minut? 10? Wstyd i hańba dla sądeckiej policji,ktoś chyba wziął w łapę od tej córeczki.

Zostaw odpowiedź