miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Ścieżka turystyczna nad Kamienicą za niedługo będzie gotowa! [ZDJĘCIA]

1 1 383

Nad rzeką Kamienica w Nowym Sączu powstaje ścieżka pieszo-biegowo-rowerowa, jest ona budowana przez Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych. Całkowita wartość realizowanego przedsięwzięcia wynosi 5 276 700 złotych brutto. Termin zakończenia prac zaplanowano na koniec lipca.

 

Czytaj również: Weź udział w IV Charytatywnym Biegu Św. Wawrzyńca oraz V Festynie Rodzinnym!

 

Budowa ścieżki pieszo-biegowo-rowerowej nad Kamienicą to jeden z elementów dużego projektu pn. „Centra Aktywnego Wypoczynku”. Oprócz Nowego Sącza udział w nim biorą również Stary Sącz, Łącko, Chełmiec oraz Bobowa.

Projekt „Centra Aktywnego Wypoczynku”, w tym trasy biegowe i biegowo-rowerowe, realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w zakresie polityki spójności w perspektywie finansowej 2014-2020. Urząd Miasta Nowego Sącza uzyskał dofinansowanie w kwocie 1 563 000 złotych.

W ramach kolejnych etapów inwestycji wykonane zostaną m.in. siłownie „pod chmurką”, zainstalowane zostaną także: oświetlenie, monitoring, stojaki rowerowe oraz kosze na śmieci.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Biuro Prasowe UM NS

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Ewa pisze

    A kiedy, będzie ścieżka robiona na trasie od mostu na Krancowej do mostu przy ul. Lwowskiej? Narazie strach chodzić tyłu pijacych

Zostaw odpowiedź