miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy Sącz: Zaszczep bezpłatnie swoje dziecko przeciw pneumokokom!

0 408

Nie czekaj i zaszczep swoje dzieci przeciwko pneumokokom! Do 30 listopada mieszkańcy Nowego Sącza mają możliwość bezpłatnego zaczepienia swoich dzieci. Szczepienia objęte są programem zdrowotnym Województwa Małopolskiego dotyczącego profilaktyki zakażeń pneumokokowych w regionie w 2018 roku.

 

Czytaj również: Album „La Capella Sistina” na 726. rocznicę lokacji Nowego Sącza! [ZDJĘCIA]

 

Realizacją szczepień zajmuje się Centrum Medyczne „Batorego” Sp. z o.o. w Nowym Sączu (Al. Batorego 77). Zapisy na szczepienia przyjmowane są w Poradni Dziecięcej w budynku C lub telefonicznie: 18 442 00 06 wew. 2.

Szczegóły programu oraz warunki uczestnictwa:

  • ze szczepień mogą skorzystać dzieci urodzone w latach 2013–2016, które nie ukończyły 5. roku życia
  • program będzie realizowany do wyczerpania szczepionek lub do 30 listopada 2018 roku
  • w razie pytań należy kontaktować się z Grzegorzem Chochlą – dyrektorem Wydziału Zdrowia i Opieki Społecznej Urzędu Miasta Nowego Sącza, od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 – 15:00 lub pod numerami telefonu: 18 44 86 780, 18 44 86 790.

O ostatecznej kwalifikacji do programu szczepień przeciw pneumokokom decyduje lekarz. Gdy dziecko zostanie objęte szczepień wówczas rodzice, czy opiekunowie muszą wyrazić zgodę oraz zgłosić się z książeczką zdrowia dziecka w dniu szczepienia.

Program jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Miasta Nowy Sącz. Wojewódzkim koordynatorem programu jest Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, lokalnym – Urząd Miasta Nowego Sącza, który realizuje szczepienia we współpracy z podmiotem leczniczym.

Szczegółowe informacje dotyczące programu można znaleźć na stornie: profilaktykawmalopolsce.pl

 

Opr.: Klaudia Celusta
Źródło: nowysacz.pl
Fot.: profilaktykawmalopolsce.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź