miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowy sekretarz w Urzędzie Miasta Nowego Sącza

0 969

Potwierdziły się nasze informacje (z dnia 3 stycznia) dotyczące objęcia funkcji Sekretarza miasta Nowego Sącza. Prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel piastowanie tej zaszczytnej funkcji powierzył Piotrowi Lachowiczowi.

Czytaj również: Wojciech Piech sekretarzem Województwa Małopolskiego

Piotr Lachowicz po 13 latach powrócił na to stanowisko. Obecnie jest również Radnym Województwa Małopolskiego (startował z listy Koalicji Obywatelskiej. Platforma. Nowoczesna). W Krakowie jest przewodniczącym Komisji statutowo-prawnej. Do 31 stycznia pełnił funkcję Sekretarza gminy Podegrodzie. Od 1 lutego objął funkcję w Nowym Sączu (na stanowisku zastąpił Edytę Brongiel).

Piotr Lachowicz (ur. 1967) absolwent studiów magisterskich na Akademii Ekonomicznej w Krakowie (Wydział Ekonomiki Produkcji) oraz studiów podyplomowych w zakresie zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego na Politechnice Krakowskiej. W 2009 roku ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W latach 1999-2006 był dyrektorem Wydziału Komunikacji i Transportu Urzędu Miasta Nowego Sącza, pełnomocnikiem do spraw ochrony informacji niejawnych oraz sekretarzem Nowego Sącza.  W latach 2006-2018 pełnił funkcje radnego.  

 

Rafał Kmak
fot. archiwum, facebook.com

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź