miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Podwyżek za odbiór śmieci w Nowym Sączu nie będzie? RIO kwestionuje ustalone stawki za odbiór śmieci

1 1 317

Regionalna Izba Obrachunkowa w Krakowie wszczęła postępowanie w sprawie stwierdzenia nieważności uchwały dotyczącej nowych warunków odbioru śmieci w Nowym Sączu. Stwierdzono w niej uchybienia istotne wobec przepisów prawa. 

 

Czytaj również: Nowosądeczanka Sylwia Polak w najnowszej produkcji Discovery
„Kamperem przez świat”!

 

Kolegium RIO na podstawie … postanawia wszcząć postępowanie o stwierdzenie nieważności uchwały Nr XXXII/342/2020 Rady Miasta Nowego Sącza z dnia 28 lipca 2020 r. w sprawie ustalenia metody opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi … zdaniem kolegium w sposób nieprawidłowy ustalono przedmiot od której powstaje obowiązek ponoszenia opłaty. Dodatkowo nie uwzględniono zasady proporcjonalności wynikającej z przepisów o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Biorąc pod uwagę, że wskazane uchybienia stanowią istotne naruszenie przywołanych przepisów prawa, Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie postanowiło wszcząć postępowanie o stwierdzeniu nieważności uchwały.

Całość uzasadnienia poniżej

 

Michał Kądziołka

Prezydent Ludomir Handzel zapewniał w kampanii, że celem spółek komunalnych jest dostarczenie usług komunalnych w jak najniższej cenie dla mieszkańców Nowego Sącza. Dlatego byłem mocno zaskoczony proponowana przez niego podwyżką – komentuje w rozmowie z miastoNS.pl Michał Kądziołka, wiceprzewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza. – Co do decyzji RIO to akurat ona mnie nie dziwi bowiem ta uchwała była kompletnie nieprzygotowana, a proponowane przez Prezydenta Handzla kwoty podane z rękawa ,bez konkretnej kalkulacji – dodaje miejski rajca.

Angelika Wiśniewska
fot. archiwum

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Monia pisze

    No może NOVA Sp. z o.o. ma za darmo wywozić i unieszkodliwiać odpady. Najniższa cena w całej Polsce… !@#$%^ polityka…

Zostaw odpowiedź