miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Posąg Aslana i wyposażenie dla szpitala, czyli Budżet Obywatelski Nowego Sącza 2019

0 359

43 wnioski, które zostały złożone w edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2019 rok przeszły weryfikację. Poddanych pod głosowanie mieszkańców zostanie 39 projektów. Wśród nich znajduje się m.in. pomnik Aslana na Kocich Plantach, przyrządy do oczyszczania powietrza w nowosądeckich przedszkolach czy wyposażenie dla sądeckiego szpitala.

 

Czytaj również: Dodatkowe oznakowanie na ul. Mickiewicza! W końcu będzie bezpieczniej?

 

39 z 43 wniosków w edycji Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2019 przeszło weryfikację. Głosowanie ruszy 2 czerwca i potrwa do 9 czerwca, a głosy będzie można oddawać, tak jak w zeszłym roku, drogą elektroniczną za pomocą interaktywnego formularza dostępnego za pośrednictwem strony Budżetu Obywatelskiego 2019. Wyniki będzie można na bieżąco śledzić na stronie internetowej, a końcowy werdykt zostanie ogłoszony dni później. Przypominamy, że do rozdania jest 2 mln złotych – po 400 tys. na każdą z czterech dzielnic oraz projekty ogólnomiejskie.

Wniosków było rekordowo w porównaniu do poprzednich edycji. Proces weryfikacji trwał ponad miesiąc i zespół weryfikujący dopuścił trzydzieści dziewięć wniosków. Jeden wniosek okazał się nieformalny i w związku z tym niezgodny z regulaminem, dwa zostały wycofane przez wnioskodawców, a jeden został odrzucony. Mamy dwanaście wniosków ogólnomiejskich, dziewięć w pierwszej dzielnicy, pięć w drugiej, siedem w trzeciej i siedem w dzielnicy czwartej – mówił Wojciech Piech, wiceprezydent Nowego Sącza.

Jak zaznaczał wiceprezydent, wniosków nie tylko jest więcej, ale są także lepiej przygotowane. Wśród propozycji znajduje się m.in. pomnik Aslana na Kocich Plantach, przyrządy do oczyszczania powietrza w nowosądeckich przedszkolach, zakup aparatu do USG 4D dla Szpitala Specjalistycznego, zakup inteligentnych ławek solarnych czy zajęcia dla seniorów. O kolejności wniosków zdecydowała data zgłoszenia, a ich szczegóły można znaleźć tutaj: Lista zadań – Budżet Obywatelski Nowy Sącz 2019.

– Należy pogratulować wszystkim osobom, które wykazały się inicjatywą i aktywizowały innych, by przygotować wnioski. Kreatywność w tegorocznej edycji jest duża, pojawiły się ciekawy pomysły. Spodziewamy się dużej konkurencji i walki o poparcie w finale – dodał na koniec Wojciech Piech.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie dedykowanej Budżetu Obywatelskiego Nowego Sącza na 2019: bo.nowysacz.pl

 

 

MK
Fot.: MK, bo.nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.