miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dodatkowe oznakowanie na ul. Mickiewicza! W końcu będzie bezpieczniej?

2 315

Na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Jagiellońską w ostatnim czasie doszło do kilku wypadków. Ostatnio pojawiło się tam dodatkowe oznakowanie poziome. Jak zaznacza dyrektor MZD w Nowym Sączu ma ono zwracać jeszcze większą uwagę kierowców na to, że w tym miejscu trzeba się zatrzymać.

 

Czytaj również: Nowy Sącz: Na skrzyżowaniu Jagiellońskiej i Mickiewicza zderzyły się dwa pojazdy. Trzy osoby zostały ranne [ZDJĘCIA]

 

Do tej pory na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza z ul. Jagiellońską znajdował się jeden znak pionowy STOP (B-20), a zaraz za pasami linia bezwzględnego zatrzymania. Znaki te jednoznacznie sygnalizowały konieczność zatrzymania się w tamtym miejscu. Obecnie na jezdni został namalowany także poziomy znak STOP.

– Pojawienie się dodatkowego oznakowania związane jest z tym, że kierowcy nie przestrzegali zasad ruchu oraz ze zwiększoną liczbą wypadków w obrębie tego skrzyżowania. Dodatkowe oznakowanie ma zwracać uwagę kierowców na konieczność zatrzymania się w tamtym miejscu – komentował Grzegorz Mirek, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Nowym Sączu.

Czy rozwiązanie okaże się wystarczające, pokaże czas. – Często tędy przechodzę i widzę, jak kierowcy stoją, bo przy dużym ruchu nie chcą ich przepuszczać. Czasem ktoś się im zatrzyma i przepuści parę samochodów. Zdarzyło mi się, że osobówka nawet się nie zatrzymała, tylko przejechała prosto. Na szczęście droga była pusta, a ja dopiero dochodziłam do pasów – komentuje Anna, nowosądeczanka.

 

MK
Fot. MK, archiwum

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Keisyr pisze

    Dyrektor Miejskiego Zarządu Drog w Nowym Sączu ma zapłacić odszkodowanie wszystkim poszkodowanym na skrzyzowaniu Jagielonska-Mickiewicza !!! Ten człowiek nie postawił na tym skrzyżowaniu sygnalizacji swietlnej dającej przejazd kierowcom z ulicy Mickiewicza! !!
    Poza tym ten człowiek za to i inne podobne skrzyżowania bez prawa przejazdu z kierunków podporzadkowanych stani przed sądem !!!

  2. keisyr pisze

    Dyrektora Miejskiego Zarzadu Dróg w Nowym Saczu należy doprowadzić na skrzyzowanie Jagielońska-Mickiewicza. Ma tam machać rękami i robić za sygnalizator świetlny !!! W ten sposób zapewni przejazd kierowcom z ulicy Mickiewicza. Dyrektor ma robic za sygnalizator swietlny tak dlugo dopóki nie zamontuje elektronicznej sygnalizacji świetlnej na tym skrzyzowaniu !!!
    Prezydentowi Nowakowi I jego kolegom podziękujemy przy następnych wyborach za to skrzyzowanie I inne podobne !!!

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.