miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prawie 10 tysięcy osób w Sączu zawnioskowało o 300+

Małopolska: ponad 41 tys. wniosków o 300 plus

2 458
W województwie małopolskim, w ramach programu “Dobry Start”, wpłynęło do ZUS przeszło 41,1 tys. wniosków na 60,6 tys. dzieci. W całym kraju mamy już 707 tys. wniosków, które dotyczą niemal 1 mln dzieci.

 

Czytaj również: Wracają dłuższe poniedziałki w ZUS

 
W naszym regionie najwięcej wniosków rodzice złożyli w Krakowie – 15,5 tys. dla 21,8 tys. dzieci. W nowosądeckim ZUS o świadczenie ubiega się już ponad 9,5 tys. rodziców i opiekunów dla niemal 15,1 tys. dzieci. Natomiast do chrzanowskiej placówki wpłynęło 9,2 tys. wniosków na 13,3 tys. dzieci, a w tarnowskim ZUS – 6,9 tys. wniosków dla 10,5 tys. dzieci.
 
O świadczenie można ubiegać się od 1 lipca do 30 listopada 2021 roku. W roku szkolnym 2021/2022 wniosek można złożyć wyłącznie elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, portal Emp@tia lub bankowość elektroniczną. Wsparcie będzie wypłacane tylko na rachunek bankowy, dlatego bardzo ważnym jest, by przekazać go we wniosku.
 
Świadczenie z programu “Dobry Start” przysługuje w wysokości 300 zł – raz w roku – na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami. Obecnie wsparcie otrzymuje ok. 4,5 mln dzieci.
 
Każda osoba, która złoży wniosek (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje o nim i jego obsłudze na portalu PUE ZUS (status obsługi, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS będzie też korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).
 
ZUS obsługuje też specjalną infolinię. Pod numerem 22 290 22 02 można otrzymać informacje na temat świadczenia 300 plus. Konsultanci dostępni są od poniedziałku do piątku, w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów.
 

fot.: ilustracyjne 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Jacek pisze

    Bo Sącz to lewusy żebraki

  2. Jerzy pisze

    PiS robi się opiekuńczy poprzez rozdawnictwo za głosy wyborcze , uczy rodziców dzieci bezradności i żebractwa . Przeważająca większość wnioskujących o 300 + nie potrzebuje żadnej pomocy finansowej , ale jak dobry wujek PiS daje to dla czego nie skorzystać . Podobnie jest z 500+ rodzina z dochodem powyżej 6 tysięcy nie powinna się starać o jałmużnę na dzieci. Lecz rodziny zamożne jak kościół ciągle mają mało pieniędzy a wstydu nie mają za grosz.

Zostaw odpowiedź