miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Rewolucja na Sądecczyźnie! Opieka nad Twoim dzieckiem na najwyższym, światowym poziomie

0 4 208

Troska o najmłodszych i chęć stworzenia dla nich miejsca, gdzie będą mogły się wyjątkowo rozwijać – to przyświeca twórcom przedszkola i żłobka Sunny Buddies. Pierwsza placówka powstała rok temu  w Krakowie. Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania właścicieli – dzieci tak dobrze bawią się z rówieśnikami i opiekunami, że nie chcą wracać do domu. Już wkrótce przedszkole Sunny Buddies otworzy swoje drzwi dla najmłodszych mieszkańców Sądecczyzny w budynku Korona przy ulicy Krańcowej 13 w Nowym Sączu.

 

Czytaj również: Chcesz się rozwijać? Szukasz możliwości uzyskania dofinansowania do szkoleń? Zajrzyj koniecznie!

 

Mikroklimat adriatycki, czyli czym oddycha twoje dziecko
Na całej mapie globu jest tylko jedno przedszkole, w którym dzieci mogą oddychać świeżym powietrzem znad morza, nawet jeśli za oknami przejeżdżają tysiące samochodów na godzinę. To przedszkole Sunny Buddies, zlokalizowane w Krakowie. Druga filia placówki powstanie w naszym mieście, które również nie może pochwalić się zbyt dobrymi wynikami w zakresie czystości powietrza.

 

 

Wychowankowie Sunny Buddies mogą jednak oddychać spokojnie, nawet jeśli za oknem stężenie zanieczyszczeń przekracza wszelkie normy, bo w przedszkolu panuje mikroklimat adriatycki. Dzięki zaawansowanym technologiom w salach rozprowadzane jest powietrze z cennymi mikroelementami. Urządzenie to jest czymś na kształt tężni solankowej i pozwala dzieciom poczuć się jak nad Morzem Adriatyckim.

Ale nie tylko o zmysłowe doznania przedszkolaków tutaj chodzi. Takie powietrze jest niezastąpione dla alergików, których wśród dzieci pojawia się coraz więcej. – Wizyty nad morzem, oddychanie powietrzem z zawartością jodu pomagały moim dzieciom na alergie – mówi pomysłodawca Sunny Buddies, Konrad Syga. – Teraz dzieci na co dzień mogą oddychać takim powietrzem w naszym przedszkolu.

Trzy magiczne słowa: rozwój, bliskość, bezpieczeństwo
Wychowankowie Sunny Buddies sporo czasu spędzają też na zewnątrz, korzystając z placów zabaw. W Nowym Sączu dzieci będą miały do dyspozycji park przy ulicy Nadbrzeżnej. Wokół budynku przy ulicy Krańcowej 13 zabrakło jednak wolnej przestrzeni na stworzenie przedszkolnego placu. To jednak nie powstrzymało właścicieli przed spełnieniem marzeń niejednego dziecka. Plac zabaw powstanie… na dachu budynku. Oczywiście miejsce do zabawy będzie ogrodzone wysokimi siatkami i w pełni bezpieczne dla najmłodszych.

 

 

W Sunny Buddies prawidłowy rozwój dzieci jest najważniejszy. – W naszym przedszkolu nie stosujemy kar, tylko pedagogikę bliskości – tłumaczy Beata Wróbel, współwłaścicielka przedszkola i nauczycielka języka angielskiego. – Dużo się przytulamy i rozmawiamy. Kiedy pojawiają się trudne emocje interesuje nas to, dlaczego się pojawiły.

Wiemy, że idealne przedszkole tworzą ludzie którzy w nim pracują. Dlatego postawiliśmy na najlepszą kadrę z Nowego Sącza oraz Krakowa. Chcemy tworzyć miejsce, które jest w każdym calu wyjątkowe i sprzyja rozwojowi tych najmłodszych – podkreślają właściciele Sunny Buddies.

Przedszkolaki uczą się świata nie tylko poprzez kąciki zainteresowań, gdzie m.in. przygotowują swoje dłonie do pisania, ale także poprzez kontakt z innymi. Od samego początku poznają opiekunów lub gości z różnych kręgów kulturowych, uczą się o ich zwyczajach czy próbują tradycyjnych potraw zagranicznych kuchni. Najmłodsi mieszkańcy Ziemi są ciekawi świata i innych kultur. Świetnie potrafią się też dogadać z osobami spoza Polski, bo mówią w jednym języku – angielskim.

Perfekcyjną wymowę odkładamy na półkę
Wychowankowie Sunny Buddies z drugim językiem mają kontakt od pierwszego dnia w przedszkolu. Rozmawiają po angielsku w każdej sytuacji – podczas jedzenia, zabawy, nawet czytają bajki w języku angielskim. Dzieci świetnie sobie z tym radzą, a wizja nauki obcego języka może przerażać tylko dorosłych.

Nasi opiekunowie pochodzą z różnych stron świata i mówią w różnych dialektach. Dzieci nie uczą się sztywnych regułek jak w szkole, ale poznają język w naturalnych sytuacjach. Rozumieją, także poprzez kontekst w jakim zostało wypowiedziane słowo. Szybko uczą się mówić w drugim języku i nabierają pewności siebie – wyjaśnia Beata Wróbel. – Opiekunowie w Sunny Buddies dbają o to, aby dziecko, które pojawia się u nas pierwszy raz bezpiecznie przeszło przez etap zapoznania się z językiem angielskim.

 

 

Chociaż spędzenie jednego dnia w takim przedszkolu może być marzeniem wielu dorosłych Sunny Buddies zaprasza w swoje progi dzieci do grupy żłobkowej i trzech grup przedszkolnych. O tym, jak funkcjonuje idealne przedszkole można dowiedzieć się podczas dni otwartych dla wszystkich zainteresowanych. Sunny Buddies będzie czekać na Was 5 czerwca.

Dowiedz się więcej na www.sunnybuddies.pl

Odwiedź Sunny Buddies na Instagramie oraz Facebooku.

Autor: Sylwia Siwulska/sadeczanin.info
 
Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź