miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Stanisław Strączek został uhonorowany Tarczą Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”

0 748

Stanisław Strączek, naczelnik i I kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej otrzymał Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”. Za wybitne zasługi dla rozwoju kultury muzycznej został on już wyróżniony wieloma odznaczeniami.

 

Czytaj również: Wacław Jagielski otrzymał Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”

 

– Czuję się bardzo wzruszony w tej wyjątkowej dla mnie sytuacji, zwłaszcza, że nie jestem mieszkańcem Nowego Sącza. Otrzymałem ogromne wyróżnienie od tego wspaniałego miasta. Czuję się wyróżniony i serdecznie za to dziękuję. W zasadzie zawsze zdawałem sobie sprawę z tego, że Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej jest takim ambasadorem Nowego Sącza. Zawsze, gdzie byliśmy, czy to na zachodzie Europy, na południu, na wschodzie, czy w Anglii, czy w Szkocji, czy w Stanach Zjednoczonych, zawsze to była i jest Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej z Nowego Sącza – powiedział ppłk Stanisław Strączek.

Stanisław Strączek za swoje wybitne zasługi dla rozwoju kultury muzycznej został już wyróżniony wieloma odznaczeniami, m.in.: Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Straży Granicznej, Odznaką Ministra Kultury i Sztuki, Zasłużony Działacz Kultury oraz najwyższym medalem za zasługi w dziedzinie kultury Gloria Artis. Nie sposób nie podkreślić zasług podpułkownika Straży Granicznej Stanisława Strączka w promocji Nowego Sącza, naszego regionu i kraju poza jego granicami. Z naszym miastem i Orkiestrą Reprezentacyjną Straży Granicznej ten zasłużony Sądeczanin związany jest od 1994 roku, najpierw jako jej drugi, a od 2001 roku I kapelmistrz i naczelnik.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź