miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wacław Jagielski otrzymał Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”

0 660

Sądecki artysta-malarz Wacław Jagielski został wyróżniony Tarczą Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”. Jest on autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i za granicą. Znakomity twórca został odpowiednio uhonorowany.

 

Czytaj również: Ryszard Miłek odebrał Tarczę Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza”

 

– Jest mi bardzo miło. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, a przecież wielokrotnie już dane mi było być w różnych miejscach. Ta minuta jest dla mnie wyjątkową minutą mojego życia, ponieważ doznaję wyjątkowego wyróżnienia. Bardzo dziękuję jeszcze raz wszystkim, a zwłaszcza osobie, której przyszło do głowy przedstawić moją kandydaturę. Bardzo jestem wzruszony z tego powodu. Kiedy tu przyjechałem w 1997 roku, to miasto było dla mnie troszkę obce, bo przejechałem z Dolnego Śląska. Najpierw załatwiałem tutaj sprawy związane z edukacją, pracą, sprawy rodzinne. Potem okazało się, że tego miasta doznawałem coraz bardziej, a wreszcie je pokochałem – powiedział Wacław Jagielski, znany artysta-malarz.

Wacław Jagielski jest autorem kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, uczestnikiem Ogólnopolskich i Międzynarodowych Biennale Pasteli, wystaw Festiwali Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie, Ogólnopolskich Salonów Świętokrzyskich, „Salonów” nowosądeckiego oddziału ZPAP, Sieradzkich Triennale Martwej Natury, krajowych oraz zagranicznych plenerów. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i poza jego granicami. Prace oglądać można w albumach: „Pastele”, „Moje pasje”, „Wacław Jagielski – Galeria Kierat II – pastele”, „Dwory i dworki polskie”, „Moje podróże artystyczne – Polska, Grecja, Meksyk, Ukraina”, „Wacław Jagielski – malarstwo” (katalog towarzyszący wystawie w Galerii Jubileuszowej w Pałacu Kultury i Nauki), „Śląskie impresje – od Beskidu po Szlak Orlich Gniazd”, „Malarstwo – trzydzieści lat minęło”, „Anima – Aqua – Art & Wacław Jagielski – malarstwo”.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź