miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Św. Małgorzata patronką jednej z ulic w Nowym Sączu!

1 85

Ulica Zakościelna w Nowym Sączu właśnie została przemianowana na ulicę Świętej Małgorzaty. W niedzielę (22 lipca) w Bazylice Św. Małgorzaty odbyła się uroczystość inaugurująca nową nazwę ulicy. O zmianę wnioskował prezydent Ryszard Nowak podczas ostatniej sesji Rady Miasta Nowego Sącza.

 

Czytaj również: Koniec tego dobrego! Biedronka zamyka darmowy parking dla pasażerów szynobusu

 

Podczas jednego ze spotkań Małgorzat, imienniczki patronki miasta – Małgorzaty wystąpiły do prezydenta miasta o nadanie jednej z ulic miasta nazwę Św. Małgorzaty. Inicjatywę przychylnie przyjął Zarząd Osiedla Stare Miasto oraz ks. dr Jerzy Jurkiewicz, proboszcz parafii pod wezwaniem świętej Małgorzaty, który poświęcił ulicę z nową nazwą.

Po raz kolejny dajemy dowód oddania się wstawiennictwu świętej Małgorzaty, patronki miasta Nowego Sącza. Święta Małgorzata jeszcze bardziej będzie obecna w przestrzeni publicznej. Niedawno odnawialiśmy jej wizerunek na sztandarze miasta, pięknie z tego sztandaru Małgorzata pozdrawia wszystkich nowosądeczan. Mamy Bazylikę pod wezwaniem świętej Małgorzaty, a teraz będziemy się cieszyć również ulicą jej imienia – mówił  zastępca prezydenta Nowego Sącza Wojciech Piech.

 

 

Uroczystość poprowadziła kierownik kancelarii Urzędu Miasta Nowego Sącza Małgorzata Grybel. Obecni byli również radni: Tomasz Cisoń, Elżbieta Chowaniec, Przemysław Gawłowski, Mieczysław Gwiżdż, Bożena Jawor i Konstanty Legutko oraz członkinie Stowarzyszenia Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna.

Święta Małgorzata jest związana z Nowym Sączem od początku założenia miasta w 1292 roku. Wtedy to w jego granicach, a z czasem także w obrębie murów miejskich, znalazł się kościół filialny pod wezwaniem świętej Małgorzaty, dzisiejsza Bazylika Kolegiacka. Święta Małgorzata od wieków czczona przez mieszkańców Nowego Sącza, którzy całym sercem dbali i dbają o należny jej kult i szacunek. Jest opiekunką i oficjalną patronką Królewskiego Miasta Nowego Sącza – powiedział Przewodniczący Rady Miasta Nowego Sącza Janusz Kwiatkowski.

 

 

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: nowysacz.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Katarzyna i myszy pisze

    A ja tam czekam w sprawie zabójstwa Roberta Wójtowicza przez ks. Krzysztofa Litwę. Na co czekam?

    Czekam na większe zaangażowanie dzielnicowych w podkreślanie dobrej współpracy z mafią watykańską. Czekam na większe podkreślanie przez polityków, że mafia watykańska to nasz wspólny fundament, który daje nam moralność.

Zostaw odpowiedź