miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Święto Małgorzat w sądeckim magistracie [Zdjęcia]

0 1 250

Przeszło 1500 Małgorzat zameldowanych jest w Nowym Sączu. Patronka Nowego Sącza również nosi imię Małgorzata, dlatego już po raz VII w nowosądeckim Ratuszu ponad 100 kobiet z tym imieniem wspólnie  świętowało imieniny.

 

Czytaj również: Mularczyk liderem listy PiS! Naimski wyautowany?

 

Spotkanie umilił bogaty program artystyczny w wykonaniu wokalistki Joanny Albrzykowskiej-Clifford oraz zespołu Małe Podegrodzie. To właśnie dzieci z zespołu Podegrodzie chóralnie odśpiewały wszystkim Małgorzatom „sto lat”. O mitach i legendach związanych z postacią św. Małgorzaty opowiedział dyrektor Muzeum Okręgowego Robert Ślusarek. Spotkanie zakończyła konsumpcja okazałego tortu, wpisy do księgi pamiątkowej oraz wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

 

 

Bardzo się cieszę, że właśnie w tych murach możemy się spotkać z paniami, których imię tak mocno wiąże się z Nowym Sączem – powiedział na powitanie prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel. – Chyba nie ma drugiego takiego imienia, które tak mocno byłoby kojarzone z naszym miastem, między innymi poprzez bazylikę św. Małgorzaty, ale także niespodziewanie dużo mieszkanek Nowego Sącza to piękne imię nosi. Dlatego tym bardziej jestem wzruszony, że mogę być dzisiaj z paniami, mogę świętować wasze imieniny i z całego serca chcę życzyć wam szczęścia i miłości, bo te dwie rzeczy są tak naprawdę najważniejsze. Wszystkiego dobrego – zakończył prezydent.

Opr. Rafał Kmak
fot. UMNS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź