miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ulica Węgierska bezpieczniejsza!? Radny Kądziołka interweniuje u prezydenta Handzla

5 1 753

Ulica Węgierska w Nowym Sączu to miejsce, gdzie potok samochodów płynie nieprzerwanie od świtu to późnej nocy. Nie ma tygodnia, aby na jej odcinku nie wydarzyła się jakaś kolizja lub wypadek. Szczególnie niebezpieczny jest odcinek/skrzyżowanie ul. Węgierskiej, Biegonickiej i Elektrodowej. Kilka dni temu doszło tam do dramatycznego wypadku, w którym całe szczęście nikt nie zginął (pisaliśmy o tym tutaj – KLIK). Od kilku miesięcy radny Nowego Sącza Michał Kądziołka interweniuje o poprawę jego bezpieczeństwa. Wczoraj, 13 stycznia złożył w tej sprawie interpelację dotyczącą montażu na newralgicznym skrzyżowaniu kamer.

 

Czytaj również: Crème de la crème w sądeckim Sokole!
Fantastyczny XXVII Koncert Noworoczny przeszedł do historii [Zdjęcia, nagranie]

 

Z początkiem tej kadencji samorządu zorganizowałem wizje lokalną w tym miejscu. Uczestniczył w niej m.in przedstawiciel Miejskiego Zarządu Dróg (MZD). Wszyscy byliśmy zgodni, na tym skrzyżowaniu jest niebezpiecznie – informuje radny Michał Kądziołka. – Niestety do dziś MZD nie zrobiło nic, aby bezpieczeństwo uczestników ruchu poprawić. W sobotę doszło tam do wypadku wielkie szczęście że nikomu nic się nie stało. Czy w Biegonicach ma zginąć człowiek aby służby prezydenta zabrały się do pracy? Wtedy będzie za późno! Stąd moja kolejna interwencja w tej sprawie.

 

 

 

Angelika Wiśniewska
fot.: OSP Biegonice

Komentarze Facebook
Zobacz również
5 Komentarze
 1. miastons pisze

  Pan Kądziołka chce sie wykazać zapomimając że to nie jedyna ulica w Sączu (chyba że akurat tamten rejon na niego głosował i chce sie sztucznie spełnić) zapraszam na królowej jadwigi czy nawojowską, aleje itd tam jest mega “bezpiecznie” bo żaden portal nie chce opisywać 5ciu stłuczek dziennie. za to kamery napewno pomogą. odkąd są w sklepach w całej Polsce nic nikt nie kradnie

  1. xaxa121 pisze

   albo jechał Kądziołka na zakupy, może mieszka w okolicy i ot co stał w korku spowodowanym przez wypadek. No to wpadł na genialny pomysł by napisać list! Przecież Węgierska od dziś lub dopiero od kiedy rządzi Handzel jest zatorowana, niedrożna i niebezpieczna. Fakt, że Kądziołka w poprzedniej i porzedniej kadencji był wśrod rady miasta i rządzcąch akurat nie ma tu żadnego znaczenia ! hahah

 2. Xyz pisze

  Jestem z tego osiedla, ale nie głosowałem na tego Pana.
  Natomiast zapraszam owego przedmówce.zeby zobaczył jak autobusy przejeżdżając przed maska na czerwonym świetle i podkreślam nie jest to spóźnione żółte!!
  Biorą i wymijają pasem do skrętu w lewo na ul biegonicka i prója na stary Sącz.
  Pan nie wie, Pan sie nie wypowiada komentujący o nazwie miastons..

  1. miastons pisze

   Pan xyz moze pojeździ po świecie albo przynajmniej poza Sącz to wtedy zobaczy co sie dzieje gdzie indziej 🙂

   masz problem z autobusami spisz numer boczny i dzwoń do mpk czy do innych przewoźnikow

 3. waldi pisze

  chyba chodzi o montaż świateł a nie kamer. W jaki niby sposób kamery mogą wzmocnić bezpieczeństwo?

Zostaw odpowiedź