miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Były senator PiS Stanisław K. i jego syn zatrzymani przez CBA! W tle wielomilionowe łapówki

2 1 458

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. oraz jego syna, a także dyrektorkę małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Martę M.. Śledztwo CBA dotyczy wielomilionowych łapówek.

 

Czytaj również: Dźgnął brata nożem kuchennym w okolice klatki piersiowej?!
Rodzinny dramat w Nowym Sączu

 
Funkcjonariusze z krakowskiej delegatury CBA prowadzą postępowanie w sprawie pośredniczenia w załatwianiu spraw w zamian za korzyści majątkowe, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych i samorządach województwa małopolskiego oraz udzielania korzyści majątkowych osobom pełniącym funkcje publiczne.

W komunikacie CBA czytamy, że zarzuty do tej pory usłyszało 24 podejrzanych. Wśród nich są zatrzymani ostatnio senator VIII kadencji Stanisław K., jego syn Grzegorz K. oraz dyrektorka małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Matrę M. Były polityk Prawa i Sprawiedliwości oraz dwie kolejne osoby zostały przewiezione do Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Tam usłyszą zarzuty korupcyjne.

Były senator i jego syn mają mieć przedstawione m.in. zarzuty przyjęcia wielomilionowych łapówek. Dyrektor PFRON z kolei usłyszy zarzut wręczania korzyści majątkowej w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Trudno się tutaj spodziewać jakiś wyroków. Marta jest dyrektorem małopolskiego PFRON od 3 lat. Zarzuty prawdopodobnie związane są z kontraktami sprzed trzech lat. Naturalnym jest to, że procedury musza trwać i pewnych rzeczy nie da się unieważnić – mówi w rozmowie z miastoNS.pl osoba na bieżąco śledząca sprawę.  Pracownicy małopolskiego PFRON z pewnością byli przesłuchiwani i prokuratura ma tą wiedzę. Z pewnością wszystko się wyjaśni na korzyść Pani Marty  dodaje nasz rozmówca.

Zgodnie z poprzednimi oświadczeniami CBA Stanisław K. miał zdaniem śledczych powoływać się na wpływy w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków w Krakowie, u Prezydenta Miasta Krakowa i u Wojewody Małopolskiego. W okresie od co najmniej 17 sierpnia 2016 roku do stycznia 2017 roku pośredniczył w załatwianiu sprawy administracyjnej dotyczącej wpisania niektórych obiektów na listę zabytków. W zamian miał otrzymać korzyść majątkową w kwocie miliona złotych. W październiku polityk PiS nie utrzymał swojego mandatu senatora, dlatego od listopada przestał chronić go immunitet.

Opr. Rafał Kmak
fot.: Agencja Gazeta / Sławomir Kamiński

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Sprawiedliwość pisze

    No chyba kogoś tutaj poj**ało. Trzeba sprawdzić na pewno to, jak finansowane były nowe projekty przez panią martę m. w cyklu rocznym. Jak wyglądało przekazywanie środków finansowych od PFRON przez starostwo powiatowe w Nowym Sączu, w którym sekretarzem – gdy marta m. rozpoczynała swoją przygodę z PFRON był Stanisław K. – jak te pieniądze przechodziły do fundacji byłego senatora. Dajcie spokój. To wszystko przecież widać. Jest dostępne w internecie.

  2. Geralt pisze

    Starostwo? K. sekretarzem? Sprawdź zanim napiszesz

Zostaw odpowiedź