miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Wiadukt na ul. Zielonej zostanie przebudowany do końca września

1 1 441

Prawdopodobnie w II kwartale tego roku (kwiecień-czerwiec) rozpoczną się prace związane z przebudową wiaduktu na ul. Zielonej w Nowym Sączu. Inwestycja zostanie zrealizowana przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. prawdopodobnie do końca września.

Czytaj również: Zamontowano dodatkowe oświetlenie przy ul. Lwowskiej

– Obecnie trwa procedura pozyskiwania decyzji administracyjnych, w tym pozwolenia na budowę, od których uzależniony jest termin rozpoczęcia prac. Inwestycja będzie prowadzona w koordynacji z pracami realizowanymi przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu, obejmującymi przebudowę ul. Zielonej – powiedziała Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w Warszawie w rozmowie dla portalu miastoNS.pl.

Zakres prac na ul. Zielonej w Nowym Sączu obejmie m.in.: budowę nowych podpór i konstrukcji przęseł; przebudowę układu torów oraz zabudowę rozjazdu, który zastąpi trzy dotychczasowe; a także przebudowę innych urządzeń kolejowych, kolidujących z modernizacją wiaduktu, jak np. kabli energetycznych, teletechnicznych i sieci trakcyjnej.

– Prace PLK przy wiadukcie na ul. Zielonej umożliwią zwiększenie wysokości obiektu (tzw. światła pionowego) z 3,50 metra do 4,20 metrów, a szerokości (światła poziomego) do 10 metrów. Dzięki temu, będzie sprawniejszy i bezpieczniejszy przejazd samochodów pod obiektem. Ułatwią go dwa pasy ruchu o szerokości po 3 metry. Bezpieczniejsze i wygodniejsze przemieszczanie się mieszkańców w rejonie ul. Zielonej w Nowym Sączu zapewnią dwa 2-metrowe chodniki – dodała Dorota Szalacha w rozmowie z naszym portalem.

Nowy obiekt usprawni przemieszczanie się pociągów na trasie Tarnów – Leluchów, zwiększy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i samochodowym oraz ulepszy komunikację w mieście. Przebudowa zostanie zakończona najprawdopodobniej we wrześniu.

Agnieszka Michalik
Fot.: Agnieszka Michalik

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Pawel pisze

    Idealny termin 🙂 jak tylko zamknięty zostanie most Heleński 🙂 zakorkowana Zielona, Węgierska i ulice dojazdowe + remont dworca MPK = paraliż osiedla Szujskie i Przydworcowe !

Zostaw odpowiedź