miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zakaz skrętu w lewo z Tarnowskiej w Paderewskiego! MZD testuje rozwiązanie

0 621

Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu informuje, że od poniedziałku (9 września) do końca miesiąca wprowadza zakaz skrętu w lewo z ul. Tarnowskiej w ul. Paderewskiego. Pilotażowe rozwiązanie ma udrożnić ruch w kierunku centrum miasta oraz os. Helena od strony Góry Zabełeckiej.

 

Czytaj również: Agropromocja to świetna reklama Sądecczyzny

 

 – Zbadaliśmy ilość pojazdów, które skręcają w lewo z ulicy Tarnowskiej w Paderewskiego – mówi dyrektor MZD Adam Konicki. – Na razie jest to rozwiązanie pilotażowe do 30 września. Z uwagi na rozpoczęty rok szkolny, chcemy poprawić przejezdność na odcinku, ulica Tarnowska – most heleński. Będzie prowadzona analiza ilości pojazdów i zostaną wyciągnięte wnioski, czy ta zmiana organizacji ruchu zostanie wprowadzona na stałe – dodaje dyrektor Kunicki.

Czy spowoduje to większy korek od strony osiedla Helena? Już teraz w godzinach szczytu korek sięga do ronda na os. Helena. Obecnie jadąc ulicą Tarnowską w stronę Rynku można wykonać lewoskręt i wjechać w ulicę Paderewskiego. Po wprowadzeniu zakazu kierowcy będą musieli objechać rondo imienia ks. Infułata Władysława Lesiaka, wrócić na ulicę Tarnowską i skręcić w prawo w ulicę Paderewskiego.

Rafał Kmak
fot. UMNS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź