miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Zamykają Starowiejską! Znamy datę rozpoczęcia prac

0 898

W nowosądeckim ratuszu prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel podpisał umowę z wykonawcą remontu ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu (os. Helena). Ten popularny trakt komunikacyjny, traktowany jako skrót omijający centrum Chełmca (pisaliśmy o tym tutaj – KLIK) wg zapowiedzi zostanie oddany firmie budowlanej po Wszystkich Świętych. Zakres prac obejmował będzie remont nawierzchni, kanalizacji, budowę ciągów pieszo-rowerowych, miejsc parkingowych nieopodal cmentarza św. Heleny. Prace zaczną się na wysokości placu zabaw, a zakończą się przed rondem przy mości heleńskim. Roboty potrwają co najmniej do końca roku.

 

Czytaj również: Chodził po ulicach i atakował przypadkowych przechodniów. Jednemu złamał nogę, innemu skopał samochód

 

Rząd już w marcu tego roku ogłosił kolejne wsparcie dla gmin w Polsce. W ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych zaplanowany jest I etap prac związany z remontem ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu. W ramach planowanej do realizacji inwestycji pn.: “Rozbudowa ul. Starowiejskiej w Nowym Sączu wraz z kanałem opadowym” – ETAP I zostanie wykonana przebudowa drogi, wybudowane zostaną chodniki po obu stronach jezdni i oświetlenie drogowe, a także kanalizacja deszczowa oraz 34 miejsca postojowe. Przebudowane zostaną również kolidujące sieci. Wartość całej inwestycji to 2 miliony złotych.

 

 

W sumie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych wypłacił jednostkom samorządu terytorialnego w całym kraju ponad 13 mld zł – z tego 6 mld zł rozdysponowano latem 2020 r.; 4,35 mld zł – grudniu 2020 r.; 1,65 mld zł to środki przyznawane w ramach drugiego konkursu, właśnie teraz; w tym 1 mld zł skierowano do gmin górskich z przeznaczeniem na zakupy inwestycyjne lub inwestycje w ogólnodostępną infrastrukturę turystyczną oraz w infrastrukturę komunalną związaną z usługami turystycznymi (nabór wniosków zakończył się). Do tej pory w ramach wszystkich naborów prowadzonych gminy złożyły 21 370 wniosków.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych – co to jest?
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź