miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

109 przypadków zarazy w Małopolsce! Kolejna infekcja na ziemi limanowskiej

Koronawirus Limanowa

1 5 483

Liczba osób zainfekowanych koronawirusem w Małopolsce przekroczyła 100. Wojewoda Małopolski podał najnowszą informacje związane z Covid-19. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u kolejnych 12 osób (jedna z powiatu limanowskiego). Najnowsze dane mówią o kolejnych 4 z małopolski. Na chwilę obecną w Polsce mamy 1481 infekcji, 17 osób zmarło.

 

Czytaj również: Papierosy za 30 tys. złotych!? Naruszył kwarantannę, odpowie karnie – KLIK

 

Stan na godzinę 14:30: Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie SARS-CoV-2 u kolejnych 4 osób – mieszkańców powiatów: bocheńskiego (kobieta w sile wieku), krakowskiego (młoda kobieta i młody mężczyzna) oraz myślenickiego (osoba niepełnoletnia). 3 osoby pozostają w izolacji domowej, a jedna w hospitalizacji.

Stan na godzinę 10:00: W tej grupie jest 6 osób z Krakowa (1 kobieta w sile wieku, 2 młodych mężczyzn, 2 mężczyzn w sile wieku i 1 starszy mężczyzna), 3 osoby z powiatu wielickiego (starszy mężczyzna, starsza kobieta i kobieta w sile wieku) oraz po 1 osobie z powiatów: krakowskiego (mężczyzna w sile wieku), limanowskiego (starszy mężczyzna) i wadowickiego (mężczyzna w sile wieku). 8 osób z tej grupy przebywa w izolacji domowej. Pozostałe osoby są hospitalizowane.

 

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach. W Polsce w związku z pandemią obowiązuje stan epidemii.

Opr. Rafał Kmak
fot.: archiwum (ilustracyjne) | Małopolski Urząd Wojewódzki

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Rysiek pisze

    Sa tylko dwie zarazy w Nowym Sączu !
    To Handzel I nietoperze od Iwańca !!!

Zostaw odpowiedź