miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

200 lat dla Babci Walerci! Solenizantka skończyła 100 lat! [Zdjęcia]

0 4 064

Mieszkanka Cieniawy (gm. Grybów) Waleria Bochenek właśnie skończyła 100 lat. Wczoraj (30 maja) w Gminnym Domu Pomocy Społecznej w Białej Niżnej odbyło się wielkie świętowanie. Babcia Walercia, bo tak mówi na nią personel ośrodka skończyła 100 lat. Kobieta jest najstarszą mieszkanką Cieniawy.

Czytaj również: Przed nami wielkie świętowanie! Święto rodziny, dzień patrona i 50-lecie parafii

Dostojna jubilatka od pięciu już lat niesie radość i życzliwość pensjonariuszom i dyrekcji GDPS-u, którzy za jej dobre serce otaczają ją miłością. Z tej okazji solenizantkę odwiedził wójt gminy Grybów Jacek Migacz wraz z radnymi oraz szeroka delegacja z Cieniawy (Przewodniczący Rady Gminy Grybów Jacek Ziębiec, sołtysem wsi Dariusz Jasiński oraz Irena Miczołek z Wiejskiego Domu Kultury.

Msze św. odprawił ks. Piotr który obchodzi 25 lat kapłaństwa. Mówił jak bardzo ceni sobie spotkania z podopiecznymi DPS-U. Jak Pani Dyrektor i pracownicy, otaczają wszystkich ciepłem i służą swoją pracą. Każdy kto odwiedza DPS jest zachwycony ich postawą bo stwarzają dobry, ciepły i nader najprawdziwszy wymarzony dom.

Waleria Bochenek urodziła się 28 maja 1922 roku w Cieniawie na Podlesiu. Życie jej to pasmo trudnej pracy na roli, którą wykonywała z wielką starannością i oddaniem dla matki ziemi, jej żywicielki. Jest pracowita i niestrudzona. Jej brat Tadeusz Bochenek był sołtysem i dobrym gospodarzem, siostra była pierwszą i wieloletnią gosposią na Cieniawskiej plebanii. Wiedziała co to głód. Szanowała chleb. Martwiła się o niego, zbierała każdy kłos zboża. Ciężko pracowała przy dojeniu krów, często przy tej pracy przysypiała ze zmęczenia. Pracowała jak to było w tamtych latach przy żniwach, sianokosach, zbieraniu plonów z pola.

Dostojnej jubilatce życzymy wszystkiego dobrego, niech każda chwila będzie dla Niej źródłem szczęścia i upływa w spokoju i zdrowiu, żyj nam jeszcze przez długie lata. 

źródło: Cieniawa.info

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź