miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Alerty CRP i BRAVO przedłużone! Jest podpis premiera Morawieckiego

0 920

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 sierpnia tego roku, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE–CRP) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO – poinformowało w niedzielę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Czytaj również: Nasza krajanka na podium Tour de France! Brawa dla Katarzyny Niewiadomej

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenia przedłużające, do 31 sierpnia 2022 r. do godz. 23:59, obowiązywanie trzeciego stopnia alarmowego CRP (CHARLIE-CRP) (Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 233 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego CRP ) oraz drugiego stopnia alarmowego BRAVO (Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów nr 234 w sprawie wprowadzenia stopnia alarmowego). Stopnie alarmowe obowiązują na terytorium całego kraju. Są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

Czytaj też: Dobrowolna zasadnicza służba wojskowa jednym z elementów budowania siły Wojska Polskiego

Stopnie alarmowe CRP dotyczą zagrożenia w cyberprzestrzeni. CHARLIE-CRP jest trzecim z czterech stopni alarmowych określonych w ustawie o działaniach antyterrorystycznych. Jest wprowadzany w przypadku wystąpienia zdarzenia potwierdzającego prawdopodobny cel ataku o charakterze terrorystycznym w cyberprzestrzeni albo uzyskania wiarygodnych informacji o planowanym zdarzeniu.

Stopień alarmowy BRAVO (drugi w czterostopniowej skali) wprowadza się w przypadku zaistnienia zwiększonego i przewidywalnego zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Oznacza to, że służby mają informację o potencjalnym zagrożeniu, a w związku z tym administracja publiczna jest zobowiązana do zachowania szczególnej czujności.

źródło: PAP
fot.: pixabay.com

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź