miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Autobusy MPK będą kursowały na terenie gminy Łukowica! Porozumienie podpisane

0 1 102

Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz wójt gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski podpisali porozumienie, na mocy którego autobusy miejskie będą kursowały do miejscowości Stronie. Już pod koniec sierpnia linia 34 zostanie wydłużona.

 

Czytaj również: Sądecka Marka Turystyczna dla najlepszych obiektów hotelowych [ZDJĘCIA]

 

Wójt gminy Łukowica Bogdan Łuczkowski nie ukrywa, że zapowiedź uruchomienia komunikacji łączącej gminę z Nowym Sączem wywołała ogromne zainteresowanie. – Na zebraniu wiejskim w sołectwie Stronie na temat połączeń pomiędzy tą miejscowością a Nowym Sączem przyszło kilkadziesiąt osób, wyrażających chęć i potrzebę bezpośredniego połączenia. Wszystko jest już przygotowane, trwają jeszcze drobne prace konserwatorskie.

Kursy ruszą w ostatnim tygodniu sierpnia. Chodzi o to, aby zdążyć przed rozpoczęciem roku szkolnego. Przewiduje się trzy kursy w godzinach porannych i tyle samo po południu i jeden kurs wieczorem. Przewidziane są także dwa kursy weekendowe. – Ze względu na młodzież dojeżdżającą do Nowego Sącza to połączenie jest bezcenne – podkreślił Bogdan Łuczkowski.

– Bardzo się cieszę, że sądeckie MPK się będzie rozwijało i bardzo dziękuję gminy Łukowica, że wybrał nas jako operatora i będzie korzystał z usług naszej spółki – powiedział prezydent Ludomir Handzel dodając, że spółka posiada zarówno odpowiedni tabor, jak i kierowców. – Jest to kolejny krok w rozwoju, poszerzamy skalę działalności sądeckiego MPK.

Wydłużenie linii 34 do Stronia spowoduje, że eksploatacja połączenia znajdzie się na granicy opłacalności i dlatego stawka tzw. wozokilometra została dla Łukowicy ustalona na 3,50 zł. Prezes zarządu MPK Jerzy Leszczyński uważa podpisanie umowy za sukces. – Wchodzimy w powiat limanowski, jest to pierwsza gmina z Limanowszczyzny, która podpisała taką umowę. Może któreś sąsiednie gminy przyłączą się do Łukowicy – wyraził nadzieję prezes.

Porozumienie zostało podpisane w obecności: skarbnik Miasta Nowego Sącza Renaty Serugi-Tokarz i dyrektorów wydziałów Urzędu Miasta: Transportu i Komunikacji Stanisława Bębenka oraz Komunikacji Społecznej i Kultury Marcina Poręby. Na miejsce złożenia podpisów wybrano urokliwy park w Łukowicy, którego główną atrakcja jest tężnia solankowa.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Biuro Prasowe UM NS

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź