miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Będą zbierać na leczenie Emilki Woropaj

0 432

5-letnia Emilka Woropaj cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, inaczej nazywany chorobą SMA. Zbiórka na rehabilitację i leczenie dziewczynki połączona będzie ze zbiórką na rozbudowę sądeckiego hospicjum.

 

Czytaj również: Pomóżmy Kasi walczyć z chorobą!

 

27 maja na terenie Sądeckich parafii zostanie zorganizowana zbiórka na rzecz 5-letniej Emilki Woropaj, która choruje na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni oraz na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum.

Podejmujemy kwestę, która ma dwa cele. Po pierwsze chcemy zebrać środki na leczenie i rehabilitację Emilki Woropaj, a drugim celem zbiórki jest rozbudowa Sądeckiego Hospicjum. W nowym skrzydle znajdzie się od 24 do 28 łóżek. Jest to idea bardzo szczytna i postanowiliśmy podzielić zebraną kwotę po pół. Zbiórka jest możliwa dzięki zgodzie uzyskanej od biskupa Andrzeja Jeża oraz proboszczów parafii – mówił Michał Mółka ze Stowarzyszenia na Rzecz Integracji Środowisk Akademickich “Orion”.

Wolontariusze będą kwestować 27 maja przed i po mszy świętej na placach kościelnych w Nowym Sączu, w Starym Sączu oraz w kościołach na terenie starosądeckiej gminy, w Piwnicznej w Głębokim i oraz w Krynicy-Zdroju w głównym kościele parafialnym.

– Każdy wolontariusz będzie zaopatrzony w identyfikator z imieniem i nazwiskiem, celem zbiórki oraz puszkę kwestarską. Będą to puszki z Sursum Corda i Stoawrzyszenia Orion – podkreślał Michał Mółka.

– Mamy nadzieję na zatrzymanie choroby. Zbieramy pieniądze na rehabilitację i mam nadzieję, na bliskie leczenie. Miesięcznie ponad tysiąc złotych idzie tylko na rehabilitację. Pojawił się nowy lek, a jego jedna dawka kosztuje 90 tys. euro, a na rok potrzebnych jest sześć takich dawek. Lek nie jest refundowany – wyjaśniała Sylwia Woropaj, mama Emilka.

Mama dziewczynki zaznaczyła także, że już jutro 10 maja w Zakopanem Emilka przejdzie operację kręgosłupa, która ma usunąć skoliozę. – Bez tego nie będziemy mieli szansy na podanie jej nowego leku – dodała Sylwie Woropaj.

Zbiórka będzie organizowane we współpracy Stowarzyszenia „Orion” i innych nowosądeckich stowarzyszeń, głównie stowarzyszenia Sursum Corda.

Emilce można także pomóc wpłacając pieniądze na konto:

Stowarzyszenie SURSUM CORDA
26 8805 0009 0018 7596 2000 0080
z dopiskiem/tytułem “Emilia Woropaj”

W przypadku wpłat z zagranicy należy podać dodatkowo kod swift:
POLUPLPR, zaś przed numerem powyższego rachunku wpisać: PL

 

 

MK
Fot. MK

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.