miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Dom Jurczyńskich z Ptaszkowej rozświetla 40 tysięcy lampek! [Zdjęcia]

0 13 210

Andrzej i Kami Jurczyńscy z Ptaszkowej co roku dekorują swój przydomowy ogród tysiącami lampek choinkowych. – Dzieci przyjeżdżają i bardzo cieszmy się z tego, że mają radochę, bo to wszystko jest dla nich – mówi Andrzej Jurczyński. W tym roku rozświetlili siłą ponad 40 tysięcy lampek.

 

Czytaj również: Miliony w asfalcie! Droga powiatowa w Trzetrzewinie gotowa

 

Ptaszkowa (gm. Grybów) to niewielka wieś koło Nowego Sącza, którą każdego roku rozświetla blask tysięcy lampek choinkowych. Lokalną sławą cieszy się szopka budowana przez Andrzeja i Kamila Jurczyńskich, która ku uciesze najmłodszych nie tylko lśni, ale i rozbrzmiewa świątecznymi melodiami.

 

 

Bożonarodzeniowy ogród
Przygotowania ogrodowej iluminacji rozpoczyna się już w październiku. W tym roku Panowie Jurczyńscy rozwiesili aż 40 tysięcy lampek. Specjalne zabezpieczenia uchronią je przed zmianami pogody i pomogą perfekcyjnie przetrwać sezon.

Do 2 lutego musi to wszystko wytrzymać, nie ma innej opcji. Na lato trzeba to ściągnąć i potem zakładamy od nowa w innych konfiguracjach i kolorach. Sezon jest paradoksalnie tani, ponieważ cała noc świecenia zużywa tyle prądu co dwukrotne zagotowanie wody na herbatę – wyznał Kamil Jurczyński.

Opr. Rafał Kmak
fot.: Piotr Gaborek

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź