miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Gmina Korzenna: Wspólnie wyremontujmy dom 73-letniego Mariana Zająca! [UDOSTĘPNIJ]

1 2 437

Wolontariusze „Szlachetnej Paczki” włączyli się w zbiórkę środków finansowych na renowację domu Mariana Zająca z miejscowości Lipnica Wielka w gminie Korzenna. Marzeniem 73-letniego mężczyzny jest przejście przez starość w godnych warunkach.

 

Czytaj również: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej zaprasza! Rekrutacja trwa [ZDJĘCIA]

 

73-letni rolnik z Lipnicy Wielkiej (gmina Korzenna) jest bardzo samotny. Po śmierci rodziców sam prowadzi gospodarstwo rolne. Nie posiada maszyn, a więc jest to utrudnione. Starszy człowiek chory jest na przepuklinę i potrzebuje jak najszybszej operacji. Odciski na stopach również są nieznośne i wymagają leczenia. Codzienne prace sprawiają mu trudność.

Marian Zając posiada niewielką rentę oraz znikome dochody z gospodarstwa, a więc brakuje mu pieniędzy na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Dom, który jest w totalnej rozsypce wymaga remontu. Pleśń oraz popękane ściany sprawiają, że bardzo ciężko przetrwać mu okres jesienno-zimowy. W budynku mieszkalnym dostępna jest tylko zimna woda, która zamarza w skutek minusowych temperatur, wówczas mężczyzna musi iść po nią do rzeki.

Drewniany dom, w którym zamieszkuje 73-letni mieszkaniec Lipnicy Wielkiej nie nadaje się do normalnego funkcjonowania i dlatego wolontariusze „Szlachetnej Paczki” włączyli się w akcję pomocy starszemu człowiekowi. W ramach przedsięwzięcia wykonana i przystosowana do użytkowania zostanie łazienka, której Marian Zając nigdy nie posiadał. W planach jest również utworzenie jednego pokoju oraz kuchni, gdzie będzie on mógł przygotowywać posiłki. W ramach renowacji wykonane zostaną także prace elektryczne, kominiarskie, ogólnobudowlane oraz wykończeniowe. Koszt planowanej inwestycji to 40 tysięcy złotych.

Liczy się każda złotówka, a wolontariusze „Szlachetnej Paczki” wierzą, że ludzie o dobrych sercach pomogą. Fundusze na ten cel można wpłacać na zrzutce: https://zrzutka.pl/y6va3h.

Organizatorzy zbiórki z góry dziękują wszystkim ofiarodawcom za wpłaty na konto bankowe.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: zrzutka.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. fgseryhrth pisze

    W końcu ktoś robi porządek z głupimi komentarzami (w tym moimi) 🙂

Zostaw odpowiedź