miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Jak rozliczyć dotację i jak zdobyć pieniądze w konkursie ofert

0 276

Dzisiaj, 10 lutego w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu odbyło się szkolenie dla członków kół gospodyń wiejskich. Panie i panowie uczyli się m.in. w jaki sposób rozliczać dotacje i jakie są terminy rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Członków KGW powitał starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

 

Czytaj również: 800 dzieciaków z bezpłatnymi zajęciami pływania?
Radny Rogóż interpeluje do prezydenta Handzla

 

Nasze Starostwo jest współorganizatorem tego spotkania – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Zawsze wspieramy i będziemy wspierać koła gospodyń wiejskich. Wiem, jak bardzo jesteście państwo zaangażowani w działalność na rzecz swoich Małych Ojczyzn. Kiedyś KGW nie miały możliwości zdobywania pieniędzy z dotacji czy w konkursach. Teraz jest to możliwe. Dzięki temu możecie się rozwijać i realizować wspaniałe projekty.

 

 

Podczas szkolenia pt. „Formalno-prawne aspekty działalności kół gospodyń wiejskich, zasady i terminy dotyczące rozliczenia z Urzędem Skarbowym”, Małgorzata Batkowska i Elżbieta Górka z US mówiły o obowiązkach podatkowych KGW, terminach rozliczenia z Urzędem Skarbowym i podpisie elektronicznym. Ponadto Elżbieta Bobak z biura rachunkowego powiedziała, w jaki sposób księgować dokumenty, co dokumentuje wydatek i przedstawiła zasady sponsoringu. Justyna Tokarczyk – dyrektor Biura Promocji Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu omówiła możliwość pozyskania dotacji na realizację zadań publicznych w ramach realizowanych przez Powiat Nowosądecki konkursów ofert. Roman Potoniec – kierownik ARiMR w Nowym Sączu i jednocześnie przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego poinformował o projektach realizowanych przez tę instytucję.

Organizatorem dzisiejszego spotkania było Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nowym Sączu i Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź