miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Kmak to presja na Stawiarskim

2 1 672

Kampania wyborcza w Chełmcu nabiera rumieńców. Od ponad dekady wsią rządzi wójt Bernard Stawiarski, który ostatnio dał się we znaki mieszkańcom poprzez szereg komunikacyjnych zaniedbań. Można zaryzykować twierdzenie, że choćby odmowa współpracy w kwestii szynobusu mogą przelać czarę goryczy i doprowadzić do zmiany. Co jednak w przypadku zwycięstwa Stawiarskiego? Tylko jedna osoba jest w stanie zmusić Stawiarskiego do wywiązania się z obietnic wyborczych…

Stawiarski dwoi się i troi w obietnicach wyborczych. Obietnice te podlane są jak zwykle teoriami spiskowymi – zawsze jakiś „ktoś” jest winny jego porażkom, nigdy sam wójt Stawiarski. Jednakże zwrot samorządowców z Sądecczyzny w stronę transportu publicznego i szerokiej współpracy w tym zakresie, wymusił na Stawiarskim złożenia konkretnych deklaracji programowych.

Te deklaracje to między innymi nawiązanie kontaktów z kandydatami na prezydenta Nowego Sącza w celu uruchomienia połączeń autobusów MPK do Chełmca oraz utworzenie  w 2019 roku własnej komunikacji wewnątrz gminy Chełmiec.

Deklaracje Stawiarskiego pachną pustosłowiem i skleceniem w panice atrapy programu wyborczego, a takie postawienie sprawy daje możliwość weryfikacji tychże obietnic. Sam Stawiarski ułatwia sprawę – podaje bowiem nawet dane wprowadzenia poszczególnych etapów programu.

Wydłużenie szynobusu do Marcinkowic to pomysł Kmaka
Wydłużenie szynobusu do Marcinkowic to pomysł Kmaka

Nikt lepiej do tego sie nie nadaje jak Rafał Kmak, który kandyduje zarówno na pozycje wójta, jak i radnego. Przypomnijmy, że to Kmakowi udało się przekonać MPK do zatrzymywania się w Małej Wsi i Świnarsku, kiedy wójt Stawiarski nie wykazywał jakichkolwiek chęci negocjacji z Nowym Sączem i innymi partnerami.

Tym samym w ostatnich miesiącach zmusił Stawiarskiego do odejścia od budowania programu tylko na teoriach spiskowych i po dziesięciu latach zwrócenia się w stronę potrzeb mieszkańców.

Młody chełmecki radny mając już spore doświadczenie i szeroki wachlarz kontaktów będzie w stanie utrzymywać presję na Stawiarskim, by zaraz po wyborach nie wycofał się z wprowadzania zmian. Chełmiec zmarnował ostatnią dekadę, nie stać nas jako mieszkańców, by tak samo wyglądało najbliższe pięć lata.

KWW Rafała Kmaka Wspólnie dla Gminy Chełmiec, fot. arch.

Rafał Kmak kandyduje również do Rady Gminy Chełmiec
Rafał Kmak kandyduje również do Rady Gminy Chełmiec
Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
  1. Treska pisze

    Presją na wójta Stawiarskiego może być tylko ciągła i skuteczna kontrola jego działań. a następnie adekwatnych konsekwencji w zależności od ewentualnych naruszeń prawa jeżeli takie zostaną wykryte. Gdy nie ma merytorycznych kontroli , toi nie ma możliwości wykrycia nieprawidłowości. Wójt Stawiarski przyzwyczaił się do …braku opozycji, braku kontroli i do rozłożonego ochronnego parasola przez ,,swoich” radnych, których sobie poukładał, ,,zaszuflatkował”. Oni są grzeczni i dzięki temu wójt zrobił z nich ,,wybitnych”, a…… – w podziękowaniu rzucał kasą na ich sołectwa. Uważam, że w Gminie Chełmiec należy wymienić cały ,,wójtowy garnitur radnych” zwłaszcza tych ,,długodystansowych” – bo to są ludzie, którzy uzależnili swój byt od humorów p. wójta Stawiarskiego.

  2. Myszka pisze

    Kmak najlepszy!

Zostaw odpowiedź