miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łącko: Święto Owocobrania 2023 [Zdjęcia]

0 1 229

W Łącku odbyły się sadownicze dożynki – Święto Owocobrania. To wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz najważniejszych wydarzeń Sądecczyzny, ale też całego regionu.

Czytaj również: Europoseł Beata Szydło z wizytą w Starym Sączu [Zdjęcia]

– Bardzo dziękuję za zaproszenie na dzisiejsze wydarzenie. Pragnę podkreślić bardzo dobrą współpracę z władzami Gminy Łącko. Wiele udało nam się wspólnie zrobić. Najlepszym dowodem na to jest to miejsce dofinansowane ze środków unijnych będących w dyspozycji województwa małopolskiego. Góra Jeżowa otrzymała także dofinansowanie rządowe – mówił w Łącku marszałek Witold Kozłowski

Jak podkreślił marszałek województwa, Małopolska słynie z produktów regionalnych.

– Na liście Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi jest zarejestrowanych 227 produktów tego typu z całej Małopolski, również z Gminy Łącko. Z Sądecczyzny to 27 pozycji. Małopolska to zatem region produktów lokalnych, wyjątkowych, o czym można się przekonać podczas dzisiejszego Święta Owocobrania. Tu można spróbować tych wyjątkowych smakołyków – dodał Witold Kozłowski.

W niedzielnym wydarzeniu w Łącku uczestniczyli: wicemarszałek Sejmu RP Ryszard Terlecki, wiceminister Arkadiusz Mularczyk, poseł Urszula Nowogórska, poseł Patryk Wicher, senator Wiktor Durlak, marszałek Witold Kozłowski oraz radny Stanisław Pasoń.

Całego wystąpienia marszałka Witolda Kozłowskiego można posłuchać poniżej:

Źródło i fot.: UMWM

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź