miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Pułapki w świecie kryptowalut. Poradnik [Nagranie]

0 502

Kryptowaluty stały się ostatnio bardzo popularne, co zainteresowało wejściem na ten rynek nowe osoby, a te często nieświadomie wpadają w popularne pułapki. W dzisiejszym materiale (nagranie poniżej) można dowiedzieć się jak ustrzec się popularnych pułapek inwestycyjnych.

 1. Korzystanie z platform inwestycyjnych
  Często prowadzi na nie reklama na facebooku lub profile na komunikatorach. Często są to telemarketerzy. Schemat jest prosty: obietnica dużego zysku, pomnażania kapitału na niejasnych zasadach, namowy do wpłat na konto bankowe i brak możliwości wypłat lub w ogóle brak trzymania własnych środków na własnym portfelu. Nie chodzi o to, żeby nie inwestować w krypto, chodzi o to żeby nie robić tego przez platformy inwestycyjne.

 2. Brak prawidłowego zarządzania bezpieczeństwem środków
  Jeśli posiadamy Bitcoin lub Ether na swoim portfelu zainstalowanym na telefonie lub komputerze, dodatkowo używając do każdego transferu portfeli sprzętowych (Trezor, Ledger). Jest to najbezpieczniejszy sposób przechowywania kryptowalut. Mniej bezpieczne są giełdy i portfele internetowe.

 3. Słabe hasła i brak 2FA
  Brzmi bardzo trywialnie, a niestety jest to najłatwiejszy sposób na utratę środków. Jeśli korzystamy z giełd, powinniśmy zawsze korzystać z 2FA, czyli zabezpieczenia dwuetapowego. Dla przykładu, do logowania używamy aplikacji google authenticator lub jednorazowego kodu SMS. Dzięki tej prostej metodzie, haker który przejął kontrolę nad emailem, nie jest w stanie wypłacić środków, bo nie ma dostępu do telefonu komórkowego. Warto o tym pamiętać.

 4. Inwestowanie w oszustwa i panikowanie na rynku
  Jeśli coś bardzo rośnie, mamy tendencję do myślenia, że tak już będzie zawsze. Jeśli spada, odwrotnie, teraz już lecimy do zera. Rynek jest ‘zaprogramowany’ tak, by odebrać nam pieniądze. Wykorzystywane są tutaj wszelkie triki psychologiczne, które działają na nasze emocje i każą nam podejmować błędne decyzje. Do tego dochodzi cała masa oszustów tworzących tak zwany scam, czyli projekty które są nastawione na to by oszukać inwestorów. Wchodząc na rynek warto się na to przygotować.

To i jeszcze więcej znajdziecie w dzisiejszym materiale wideo, zapraszamy do obejrzenia.

Krzysztof Bochenek, pochodzący z Siołkowej 29-letni przedsiębiorca postanowił założyć kantor kryptowalut Quark w Nowym Sączu przy ulicy Lwowskiej. Jest to jedyny stacjonarny kantor Bitcoin w okolicy, który oferuje możliwość robienia transakcji bezpośrednio na dowolny adres kryptowalut. W lokalu można nabyć portfele sprzętowe (Trezor oraz Ledger), a nawet uzyskać pomoc w jego instalacji.

Czytaj również: Kurs złotego oszalał na Google. Mamy analizę eksperta, sądeczanina, Krzysztofa Bochenka

Jak przyznaje nowosądecki pionier kryptowalut, jest to niszowy biznes i kluczem będzie przetrwanie próby czasu.

Ostatnio coraz więcej słyszy się o kryptowalutach, dlatego istotne jest, że również w naszym regionie ten sektor coraz dynamiczniej się rozwija.

Twórca kantoru organizuje również wydarzenia cykliczne dotyczące kryptowalut (np. Bitcoin Nowy Sącz 2023) oraz rozwija społeczność, do której każdy może dołączyć!

Strona kantoru to nowysacz.quark.house i znajduje się w Nowym Sączu przy ulicy Lwowskiej 38/6.

Materiał informacyjno-promocyjny

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź