miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Łącko: Tor rowerowy typu „pumptrack” nad Dunajcem? [PROJEKT, ZDJĘCIA]

0 1 149

Koncepcja budowy toru rowerowego typu „pumptrack” planowanego do wykonania na terenach rekreacyjnych nad Dunajcem w Łącku została już opracowana. Gmina Łącko stara się o dofinansowanie projektu z uwagi na ograniczone środki finansowe z budżetu.

 

Czytaj również: Gmina Korzenna: Wspólnie wyremontujmy dom 73-letniego Mariana Zająca! [UDOSTĘPNIJ]

 

Na zlecenie Gminy Łącko firma VELO PROJEKT Sp. z o.o. z Białegostoku opracowała koncepcję budowy toru rowerowego typu „pumptrack” planowanego do wykonania na terenach rekreacyjnych nad Dunajcem w Łącku.

Poniżej przedstawiony został projekt koncepcyjny obrazujący lokalizację, kształt i wymiary toru. Podstawowe parametry techniczne toru:

– długość toru – 197 mb;

– szerokość pasa jezdnego – 1,80 m;

– powierzchnia toru brutto – 1035 m2;

– powierzchnia placu odpoczynku – 55 m2;

– parking dla 14 rowerów, 3 ławki, 2 kosze parkowe.

Warto podkreślić, że z uwagi na ograniczone środki finansowe, jakie mogą być przeznaczone z budżetu Gminy Łącko na ten cel – czynione są starania o pozyskanie dofinansowania projektu z innych źródeł finansowych.

– Mając na uwadze ogromne zainteresowanie tematem liczę na pomoc, a przede wszystkim będę bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i podpowiedzi, które umożliwią zaprojektowanie i wykonanie toru zgodnie z oczekiwaniami użytkowników – zaznacza Paweł Dybiec, zastępca Wójta Gminy Łącko (tel.: 18 4140713, 601145085; e-mail: p.dybiec@lacko.pl).

Zdjęcia obrazują wykonane prace porządkowe w miesiącach luty oraz marzec 2019 roku przez pracowników jednostek Urzędu Gminy Łącko, tj. ZGK i Hali Widowiskowo-Sportowej.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Gmina Łącko

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź