miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Marcinkowice: otwierają klasę sportów saneczkowych!

0 421

Uczniowie, którym zależy nie tylko na zgłębianiu wiedzy, ale też na wszechstronnym rozwoju fizycznym będą to mogli robić już od września w nowej klasie o profilu sportowym ze specjalnością sportów saneczkowych. Taka klasa zostanie powołana w Zespole Szkół w Marcinkowicach. Dzisiaj, 26 lutego w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu podpisano porozumienie między szkołą, a Polskim Związkiem Sportów Saneczkowych i Powiatem Nowosądeckim jako organem prowadzącym dla szkoły.

 

Czytaj również: 50 tys. złotych dla Grupy Ratownictwa Specjalnego z Nowego Sącza!
Zarząd Województwa Małopolskiego wspiera OSP

 

– W ramach porozumienia, Polski Związek Sportów Saneczkowych pomoże między innymi przy opracowaniu specjalistycznego programu kształcenia, organizacji obozów treningowych, a także wyposaży naszą szkołę w dwa trenażery saneczkarskie przeznaczone do wzbogacenia bazy treningowej – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – To świetna informacja dla młodych ludzi, którzy chcą uprawiać sport. Przypomnę, że Zespół Szkół w Marcinkowicach wzbogaci się o pełnowymiarową halę sportową wraz ze strzelnicą. Nie jest wykluczone, że przy wsparciu PZSS udałoby się wybudować naturalnie lub sztucznie śnieżony tor saneczkowy. Jestem wielkim zwolennikiem uprawiania sportu i rozwoju młodych ludzi właśnie przez takie zajęcia. Dają one nie tylko poczucie przynależności do grupy, budują tężyznę fizyczną, uczą rywalizacji fair play, ale też wpływają na kształtowanie charakteru.  

 

 

Z umowy jest także zadowolony dyrektor szkoły Wiesław Gródek i wicedyrektor Iwona Sikorska.

To wielka szansa dla uczniów z całego Powiatu Nowosądeckiego – przekonują. – Nasza szkoła słynie z klas mundurowych, teraz otworzymy klasę sportową. Mamy nadzieję, że nie będzie problemu z naborem, tym bardziej, że zapewniamy profesjonalną kadrę i sprzęt treningowy.

Porozumienie podpisali: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, wicestarosta Antoni Koszyk, dyrektor Zespołu Szkół w Marcinkowicach Wiesław Gródek oraz przedstawiciele Polskiego Związku Sportów Saneczkowych: prezes Jan Błoński, sekretarz generalny Janusz Tatera i członek Zarządu Zbigniew Czoch.

Opr. Rafał Kmak
Fot. Maria Olszowska

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź