miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Medal Polonia Minor dla Stowarzyszenia „Robimy Coś Więcej”

Rozpoczęły się cykliczne spotkania Marszałka Małopolski w agendach zamiejscowych UMWM

0 432

W agendzie zamiejscowej UMWM w Nowym Sączu Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski spotkał się z mieszkańcami oraz lokalnymi samorządowcami i parlamentarzystami. W miniony poniedziałek, 13 września wręczył także Nagrodę Województwa Małopolskiego – Medal Polonia Minor, którą otrzymało Stowarzyszenie Robimy Coś Więcej.

 

Czytaj również: Setki osób na Festynie! Wystrzałowa impreza na Porębie Małej [Zdjęcia]

 

Jestem pod ogromnym wrażeniem działalności Stowarzyszenia, które tworzą ludzie młodzi, angażując przy tym małopolską młodzież i osoby niepełnosprawne. Jestem przekonany, że wręczona dziś nagroda będzie motywacją do dalszego działania, a – jak usłyszałem podczas dzisiejszego spotkania od przedstawicieli Stowarzyszenia – plany są imponujące. Zapewniam, że razem – zgodnie z nazwą i założeniami Stowarzyszenia – zrobimy coś więcej – mówił Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski.

Marszałek Witold Kozłowski spotkał się także, między innymi z Andrzejem Zarychem, dyrektorem Małopolskiego Centrum Kultury Sokół, Czesławem Baranieckim i Tadeuszem Nowakiem z Komitetu Budowy Pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego, czy poseł Anną Pieczarką.

– Dyżury w agendach zamiejscowych to przykład polityki regionalnej, która nie skupia się jedynie w centrum, ale również w tzw. „miastach wiodących”, takich jak Nowy Sącz, Tarnów, Miechów, Oświęcim czy Nowy Targ. To okazja do spotkań z mieszkańcami, samorządowcami oraz wsłuchanie się w sprawy i potrzeby mieszkańców regionu – dodaje marszałek Witold Kozłowski.

Nagroda – medal Polonia Minor został ustanowiony Zarządzeniem nr 106/2011 roku Marszałka Województwa Małopolskiego z dnia 19 września 2011 roku. § 2. wspomnianego Zarządzenia stanowi: “Nagrodę Polonia Minor, Marszałek Województwa Małopolskiego wraz z Przewodniczącym Sejmiku Województwa Małopolskiego przyznaje osobom fizycznym, a także osobom prawnym, jednostkom organizacyjnym nieposiadającym osobowości prawnej, stowarzyszeniom oraz innym podmiotom za szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozpowszechniania i popularyzacji idei samorządności oraz za działalność na rzecz Małopolski”.
Natomiast § 5 określa formę nagrody: “Nagroda ma formę okrągłego odlewu o średnicy 80 mm, grubości min. 4 mm i wadze ok. 180 gram, wykonanego z patynowanego brązu”. Autorem projektu jest krakowski artysta rzeźbiarz prof. Wincenty Kućma – jeden z najwybitniejszych współcześnie żyjących polskich rzeźbiarzy.

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź