miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Można już głosować w Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego

0 119

Można już głosować na jedno ze 150 zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Swój głos może oddać każdy mieszkaniec małopolski, który ukończył 16. rok życia. Głosowanie potrwa do 5 października, natomiast ogłoszenie wyników nastąpi do 30 listopada.

 

Czytaj również: Na Hali Łabowskiej uczczono pamięć ks. Władysława Gurgacza oraz żołnierzy PPAN

 

Samorząd Województwa Małopolskiego przeznaczył aż 8 mln złotych na realizację zwycięskich inicjatyw obywatelskich. Zadania mają charakter: prospołeczny (56), kulturalny (32) i edukacyjny (26). Nie zabrakło także projektów sportowych (20), turystycznych (9), ekologicznych (5) i z innych dziedzin (2).

 

 

Zagłosować może każdy mieszkaniec województwa małopolskiego, który ukończył 16. rok życia. Co istotne, oddać swój głos można tylko na zadanie dotyczące subregionu, w którym się mieszka.

Subregion Sądecki obejmuje trzy powiaty: nowosądecki, limanowski oraz gorlicki. Wybrać będzie można jedno z 33 zadań o charakterze kulturalnym, prospołecznym, sportowym, bądź edukacyjnym. Pełną listę zadań można zobaczyć na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego Małopolski.

Mieszkańcy małopolski zagłosować mogą na 3 różne sposoby:

  • przez Internet – na stronie internetowej: www.bo.malopolska.pl
  • wrzucając papierową kartę do głosowania do jednej z urn dostępnej w 23 lokalizacjach na terenie całej Małopolski (m. in. krakowskich oddziałach urzędu marszałkowskiego oraz w jego agendach w Tarnowie, Nowym Sączu i Oświęcimiu czy Nowym Targu)
  • za pośrednictwem poczty – przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; z dopiskiem: „Budżet Obywatelski”.

Wyniki głosowania poznamy przed 30 listopada 2018 roku, a wszystkie zwycięskie zadania zostaną zrealizowane najpóźniej do końca 2020 roku.

Opr.: Klaudia Celusta

Źródło i fot.: UMWM Kraków

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź