miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Nowa karetka dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego!

0 686

Wojewoda małopolski Piotr Ćwik i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podpisali umowę na dofinansowanie zakupu karetki dla Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Wojewoda przeznaczył na ten cel 100 tysięcy złotych.

 

Czytaj również: Bezpłatna Akademia Instalatora już we wrześniu w Nowym Sączu

 

– Sprawnie działający system ratownictwa medycznego to dobrze przygotowani ratownicy medyczni i dobrze działający sprzęt. Mieliśmy okazję przekonać się o tym podczas ostatnich wydarzeń w Tatrach – mówił wojewoda Piotr Ćwik.

Sądeckie Pogotowie Ratunkowe dysponuje obecnie 14 zespołami ratownictwa medycznego.

 

 

– Karetka będzie zakupiona na przełomie października i listopada tego roku – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Dziękuję wojewodzie za wsparcie finansowe. Większość kwoty już mamy – na moją prośbę zareagowali włodarze sądeckich gmin przeznaczając na zakup nowej karetki różne kwoty. Trzeba pamiętać, że Sądecczyzna jest chętnie odwiedzana przez turystów zarówno w okresie letnim, jak i zimowym. Trzeba więc zapewnić bezpieczeństwo zarówno mieszkańcom, jak i osobom wypoczywającym w naszym regionie. Zakup nowej karetki na pewno poprawi sytuację. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się finansowo w inicjatywę zakupu ambulansu.

Opr. Rafał Kmak
fot. UW, archiwum (ilustracyjne)

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź