miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ponad 3 miliony złotych na stabilizację osuwisk w Grybowie i Łazach Brzyńskich

0 530

Powiat Nowosądecki otrzymał promesę z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika na stabilizację dwóch osuwisk, a konkretnie: w Grybowie i Łazach Brzyńskich. Wysokość dotacji to ponad 3 miliony złotych, a inwestycje powinny być zrealizowane w tym roku.

Czytaj również: Przy drodze Witowice Dolne – Rożnów powstaje chodnik

– Od długiego czasu wraz ze starostą Markiem Pławiakiem staraliśmy się o uzyskanie pieniędzy zewnętrznych na te inwestycje i teraz się udało. Otrzymaliśmy środki z puli przeznaczonej na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. Bardzo mnie cieszy ta decyzja. Dziękuję ministrowi spraw wewnętrznych i administracji oraz wojewodzie małopolskiemu Piotrowi Ćwikowi. Podczas powodzi w 2010 roku droga wojewódzka Grybów – Krynica została całkowicie zalana. Mieszkańcy korzystali więc z ulicy Węgierskiej jako jedynego alternatywnego połączenia – powiedział Antoni Koszyk, wicestarosta nowosądecki.

Promesa obejmuje sfinansowanie stabilizacji i zabezpieczenia osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej nr 1572 Grybów – Krużlowa Niżna (ul. Węgierska w miejscowości Grybów) na dwóch odcinkach oraz stabilizację i zabezpieczenie osuwiska wraz z odbudową drogi powiatowej nr 1537 Gołkowice Górne – Łazy Brzyńskie (w miejscowości Łazy Brzyńskie). Wysokość dofinansowania stanowi 80% inwestycji i wynosi 3.255.000 złotych.

Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i fot.: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź