miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Ponad tysiąc zdiagnozowanych osób z koronawirusem! Sądecczyzna liderem w Małopolsce [Raport 7.08.2020]

2 3 373

Wojewódzka Stacja Sanitarono-Epidemiologiczna w Krakowie poinformowała o nowych infekcjach koronawirusem w Małopolsce. W powiecie nowosądeckim od kilkunastu dni codziennie przybywają nowi zainfekowani. Tylko dzisiaj to 8 przypadków z Nowego Sącza oraz 17 z powiatu nowosądeckiego. Na Sądecczyźnie zdiagnozowano już 1023 przypadki. W regionie sytuacja przedstawia się następująco: aktywne zakażenia Nowy Sącz: 183, Gmina Chełmiec: 103, Gmina Gródek n/Dunajcem: 17, Gmina Grybów: 38, Gmina Kamionka Wielka: 92, Gmina Korzenna: 13, Gmina Krynica-Zdrój: 50, Gmina Łabowa: 35, Gmina Łącko: 64Gmina Łososina Dolna: 28, Gmina Muszyna: 37, Gmina Nawojowa: 13, Gmina Piwniczna-Zdrój: 7, Gmina Podegrodzie: 63, Gmina Rytro 9, Gmina Stary Sącz: 65. W Polsce natomiast mamy 50 324 (+809) chorych, z czego 1 787 (+13) osób zmarło. Wyzdrowiało 36 041 (+399).

 

Czytaj również: Większe rygory sanitarne dla Sądecczyzny – jesteśmy czerwonym powiatem!

 

  Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie #koronawirus SARS-CoV-2 u kolejnych 144 osób. To 63 kobiety i 81 mężczyzn, w wieku od 2 do 92 lat, z Krakowa (31 osób), powiatu limanowskiego (30 osób), nowosądeckiego (17 osób), wadowickiego i nowotarskiego (po 12 osób), oświęcimskiego (9 osób), Nowego Sącza (8 osób), powiatu krakowskiego (6 osób), Tarnowa i powiatów: tatrzańskiego i myślenickiego (po 3 osoby), wielickiego, brzeskiego i bocheńskiego (po 2 osoby) oraz powiatów: tarnowskiego, miechowskiego, gorlickiego i chrzanowskiego (po 1 osobie). Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji. Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 4286 osób poinformował dzisiaj Sanepid.

 

 

Niestety musimy również poinformować o śmierci 3 osób. To 1 kobieta i 2 mężczyzn, w wieku od 84 do 92 lat, z powiatu bocheńskiego, którzy przebywali w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19. Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 79.

 

 

Na Sądecczyźnie coraz więcej zakażeń, 5509 osób na kwarantannie! 
W Nowym Sączu na dzisiaj (7 sierpnia) mamy 186 osób zainfekowanych koronawirusem. W powiecie nowosądeckim jest to natomiast 637 aktywnych przypadków. Na godzinę 9:30 w Nowym Sączu oraz w powiecie nowosądeckim 5268 osób przebywało na kwarantannie z polecenia Sanepidu (miasto – 1004, powiat – 4264), 153 osoby przebywały na tzw. kwarantannie granicznej (miasto – 74, powiat – 79) oraz 88 osób było objętych nadzorem epidemiologicznym (miasto – 26, powiat – 62).

 

Niestety od soboty powrócą obostrzenia oraz ograniczenia związane z pandemią koronawirusa na Sądecczyźnie

 

Koronawirus na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ – KLIK

 

Otrzymaliśmy również informację z WSSE w Krakowie o 18 ozdrowieńcach z naszego województwa. To 15 kobiet i 10 mężczyzn, w wieku od 9 miesięcy do 74 lat, z powiatu limanowskiego (5 osób), nowosądeckiego (4 osoby), oświęcimskiego i myślenickiego (po 3 osoby), bocheńskiego, krakowskiego i wadowickiego (po 2 osoby) oraz powiatów: olkuskiego, miechowskiego, chrzanowskiego i nowotarskiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1814 ozdrowieńców.

 

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim prawie 84 tys. osób, zmarło ponad 4,6 tys.

 

 

Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie

fot. MUW, Agencja (ilustracyjne)

 

Komentarze Facebook
Zobacz również
2 Komentarze
 1. ***** *** pisze

  “Cieszę się, że coraz mniej obawiamy się tego wirusa, tej epidemii. To jest dobre podejście, bo on jest w odwrocie. Już teraz nie trzeba się go bać. Trzeba pójść na wybory tłumnie 12 lipca. Wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie obawiajmy się, idźmy na wybory !”

  “Latem wirusy grypy i ten koronawirus też są słabsze. Dużo słabsze. Młodsi, starsi i w sile wieku, spokojnie można iść na wybory”

 2. Hakuna matata pisze

  Hakuna matata, jak cudownie to brzmi.
  Hakuna matata, to nie byle bzik!
  I Już się nie martw, aż do końca twych dni!
  Naucz się tych dwóch radosnych slów hakuna matata!

Zostaw odpowiedź