miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Powszechny punkt szczepień w Starym Sączu już działa!

0 232

Dzisiaj tj. 14 maja ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Starym Sączu. Wszyscy chętni mogą się zaszczepić przeciwko COVID-19 w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym (ul. Partyzantów 15).

 

Czytaj również: Mamy 3 288 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirusem. W Subregionie 42 przypadki [Raport 14.05.2021]

 

Wicewojewoda małopolski Józef Leśniak i starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski byli dzisiaj obecni w punkcie szczepień.

 –  Jest coraz więcej miejsc, gdzie mieszkańcy Sądecczyzny mogą się zaczepić – powiedział wicewojewoda Józef Leśniak. – I jak widać po ilości chętnych, sporo osób korzysta z tej oferty.

Dzisiaj zaplanowano wykonanie pond 600 szczepień.

 –  Od dzisiaj, oprócz szpitala powiatowego w Krynicy-Zdroju jest również punkt w Starym Sączu – dodaje starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Wszystko jest odpowiednio przygotowane i sprawnie działa. Mieszkańcy rejestrują się i są kierowani do jednego z czterech stanowisk, gdzie podawana jest im szczepionka. Jest też specjalnie wydzielony sektor, gdzie odczekują 15 minut po szczepieniu.

Na miejscu, oprócz pracowników Starostwa Powiatowego, współpracują ze sobą dwie jednostki medyczne – Sądeckie Pogotowie Ratunkowe i Szpital w Krynicy-Zdroju. Na parkingu znajduje się też karetka pochodząca z rezerwy pogotowia i ratownicy, którzy w razie potrzeby mogą udzielić pomocy.

 

 

Fot. Maria Olszowska
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

 

Komentarze Facebook
Zobacz również

Zostaw odpowiedź