miastoNS
Portal informacyjny | Nowy Sącz

Prace na Juście się wydłużają i potrwają nawet do połowy grudnia

1 533

Planowane prace pierwszego etapu przebudowy drogi krajowej przebiegające przez górę św. Justa znacznie się wydłużyły. Kierowcy jeszcze co najmniej do połowy grudnia będą jeździli wytyczonymi objazdami.

 

Czytaj również: Będzie przebudowa wiaduktu w Ptaszkowej!

 

Pierwszy etap prac obejmuje rozebranie całej konstrukcji drogi oraz wykonanie wykopów na głębokość nawet do 7 metrów, ponieważ przed umocnieniem należy wymienić grunty pod konstrukcją „krajówki”.

Obecnie umacniane są rowy i podłoże. Okazało się, że w niektórych miejscach były one słabsze, niż zakładano, dlatego należy je wzmocnić dodatkowymi palami oraz geokratą.

Przypomnijmy, że odcinek DK 75 przebiegający przez Górę św. Justa w Tęgoborzu zamknięto dla ruchu 20 sierpnia tego roku. Od tego czasu prowadzony jest pierwszy etap przebudowy. Na czas zimowy prace nie będą wykonywane, dlatego odcinek zostanie przywrócony do ruchu. W związku z przerwą zakończenie remontu planowane jest na maj 2019 roku. Koszt przedsięwzięcia wyniesie 46 377 949,56 zł.

Objazdy prowadzone są drogami powiatowymi przez Wronowice i Świdnik oraz drogą krajową 28 dla samochodów ciężarowych o nacisku osi powyżej 8 ton.

 

 

Klaudia Celusta
Źródło i fot.: GDDKiA Kraków, miastoNS.pl

Komentarze Facebook
Zobacz również
1 komentarz
  1. Miastons pisze

    Taaaaa powyżej…

Zostaw odpowiedź